GXO rozszerza współpracę z zooplus

C

13-01-2022

Nowy wieloletni kontrakt zakłada stosowanie opakowań w 100% nadających się do recyklingu.

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił podpisanie nowej wieloletniej umowy z firmą zooplus AG, sprzedawcą karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, działającym w 30 krajach Europy. Umowa obejmuje projekt, uruchomienie i zarządzanie zautomatyzowanym centrum logistycznym w miejscowości Bor w Czechach. Nowy obiekt umożliwi firmie zooplus AG zaspokojenie rosnącego popytu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nasza współpraca z zooplus trwająca od 2018 roku pozwala odpowiadać na potrzeby klientów poprzez prowadzenie zaawansowanych technologicznie operacji magazynowych, które na pierwszym miejscu stawiają ludzi i środowisko – powiedział Jean Luc Bessade, dyrektor zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią.

Rozpoczęcie działalności GXO dla zooplus planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku w nowo wybudowanym centrum logistycznym o powierzchni 60 000 mkw., w którym pracować będzie zespół 700 pracowników. Obiekt będzie wykorzystywał zautomatyzowane procesy pakowania i sortowania, a także technologię przenośników, która podnosi bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

-Wzrost sprzedaży detalicznej online w sektorze artykułów zoologicznych wymaga zwiększenia możliwości operacyjnych na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Christian Neumayer, dyrektor działu pakowania i jakości w zooplus. – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z GXO. Będziemy teraz w stanie znacznie zwiększyć naszą dzienną zdolność produkcyjną i reagować szybciej, a nawet bardziej indywidualnie na regionalne różnice w potrzebach klientów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C