Hellmann Worldwide Logistics współpracuje z Grupą Żywiec

C

13-05-2021

Hellmann Worldwide Logistics Polska przejmuje obsługę logistyki kontraktowej dla Browaru Namysłów, który w 2019 roku został przejęty przez polskiego producenta piwa Grupę Żywiec.

Hellmann i grupa browarów tym samym znacznie rozszerzają swoje relacje biznesowe: począwszy od 2015 roku Hellmann realizował operacje magazynowe w swoim oddziale w Gdańsku, a następnie w magazynie Hellmanna w Poznaniu. Dodatkowo świadczy usługi transportu drogowego dla grupy browarniczej, która warzy piwo w pięciu browarach w Polsce.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Hellmann współpracował z Grupą Żywiec przy budowie infrastruktury niezbędnej do pomyślnego uruchomienia projektu logistyki wewnętrznej w browarze w Namysłowie, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w kwietniu 2021 roku. W ramach współpracy Hellmann zarządza procesami optymalizującymi przepływ towarów. Operacje logistyczne realizowane są przez pracowników Hellmann Worldwide Logistics Polska na terenie Browaru Namysłów, z wykorzystaniem zastanej infrastruktury. Poprzez zarządzanie i nadzór nad procesami logistycznymi w magazynie w Namysłowie, Hellmann wspiera grupę browarów w monitorowaniu i usprawnianiu zarządzania łańcuchem dostaw w zakresie rozładunku/załadunku towarów, realizacji zamówień z magazynu wyrobów gotowych, dostaw towarów z magazynu na linię produkcyjną oraz ich przyjęcia i transportu do magazynu dystrybucyjnego.

– Cieszymy się, że współpraca pomiędzy Hellmannem i Grupą Żywiec od lat rozwija się w tak pozytywny i pełen zaufania sposób – mówi Jacek Przybyłowski, dyrektor zarządzający Hellmann Worldwide Logistics Polska.

– Hellmann jest globalnym graczem w logistyce kontraktowej, naszym celem jest dalsze zwiększanie udziału w rynku w nadchodzących latach. Rozszerzenie współpracy z Grupą Żywiec jest ważnym strategicznym krokiem na tej drodze – mówi Volker Sauerborn, dyrektor operacyjny ds. logistyki kontraktowej, Hellmann Worldwide Logistics.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C