Jarosław Witkowski nowym Prezesem DACHSER Polska

C

14-02-2024

Jarosław Witkowski, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu DACHSER Polska, z dniem 1 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu DACHSER Polska. Prowadzenie firmy w Polsce przejął z początkiem lutego 2024 r.

Jarosław Witkowski jest menedżerem z 26-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Karierę zawodową budował m.in. w takich firmach jak Raben Group, GLS, ROHLIG SUUS Logistics. Prawie 14 lat temu dołączył do DACHSER jako Kierownik Oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. W ciągu ostatnich 10 lat awansował na stanowisko Dyrektora Regionu oraz dodatkowo pełnił funkcję Kierownika Oddziału w Gdańsku.

Przez ostatnie 10 miesięcy Jarosław Witkowski pełnił kluczową rolę jako Pełnomocnik Zarządu DACHSER Polska. Dogłębna znajomość branży logistycznej oraz firmy przyczyniły się do utrzymania stabilności i efektywnego funkcjonowania spółki w tym okresie. Z dniem 1 lutego 2024 roku Jarosław Witkowski został Prezesem Zarządu DACHSER Polska, zastępując Michała Simkowskiego (zm. 2023).

Przez 17 lat działalności w Polsce firma dynamicznie rozwijała się pod skrzydłami doświadczonych menadżerów i sprawdzonych ekspertów. DACHSER Polska jest w najlepszych rękach. Jestem przekonany, że Jarosław Witkowski dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naszej organizacji jest najlepszym kandydatem na to stanowisko – powiedział Wolfgang Reinel, Managing Director European Logistics North Central Europe w DACHSER. Jarosław Witkowski udzielił odpowiedzi na tę wypowiedź: – Objęcie stanowiska Prezesa Zarządu DACHSER w Polsce to dla mnie zaszczyt i wyraz wielkiego zaufania. Podjąłem to wyzwanie z pełną odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem. Od początku strategia firmy DACHSER była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swojej sieci i zamierzam ją kontynuować. W DACHSER kierujemy się wspólnymi celami i wartościami, których głównym zadaniem jest umacnianie grupy. Będę kontynuował tradycję zachowania najwyższej jakości i wzmacniania wartości naszej organizacji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C