Kompania Piwowarska i Chep – współpraca w cieniu wyzwań

C

17-05-2022

Współpraca Kompanii Piwowarskiej z firmą Chep, oferującą kompleksowe usługi z zakresu logistyki jest przykładem skutecznej adaptacji do zmiennych warunków rynkowych w czasach pandemicznego kryzysu.

Branża piwna stoi obecnie wobec wielu nowych wyzwań związanych z długotrwałymi skutkami pandemii. Powtarzane lockdowny, podwyżki akcyzy, podatek cukrowy dla piw bezalkoholowych, rosnące ceny surowców i energii, to kluczowe czynniki motywujące firmy do poszukiwania nowych rozwiązań korzystnych dla biznesu.

Osią współpracy Kompanii Piwowarskiej i firmy Chep są pionierskie rozwiązania z zakresu gospodarki paletowej. Stosując zrównoważony model „Share and Reuse”, obie firmy odpowiadają na problemy z dostępnością nośników oraz ich cenami na rynku.

– W trudnych czasach, takich jak popandemiczny kryzys, o wiele łatwiej jest dostrzec, jak krytyczną rolę odgrywają stabilne, płynne i terminowe dostawy surowców i materiałów opakowaniowych – mówi Ewa Rutkowska, menedżer ds. planowania operacyjnego w Kompanii Piwowarskiej. – Wynajmując palety od firmy Chep, dokonujemy racjonalnego wyboru korzystania z istniejącej puli palet, co jest szczególnie ważne w kontekście niedoborów nośników na rynku i ich wysokich cen zakupu.

– Rozumiemy doskonale, że firmy proszone są o szybsze, łatwiejsze i tańsze zaspokajanie rosnącego popytu wśród konsumentów, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu swojej działalności na środowisko. Aby temu podołać, potrzebna jest po pierwsze zacieśniona współpraca i komunikacja pomiędzy klientami, przewoźnikami, firmami odpowiadającymi za zarządzanie magazynami czy sieciami handlowymi. Po drugie odpowiednia skala działalności i rozbudowane zaplecze logistyczne pozwalające szybko reagować w przypadku zmian rynkowych i w razie potrzeby realizować dostawy z alternatywnych lokalizacji – mówi Łukasz Faltynowski, dyrektor obsługi klienta w Europie w firmie Chep.

Chep dysponuje siecią 8 centrów serwisowych w Polsce i największym na rynku zasobem palet na wynajem, w europejskim obiegu jest ich obecnie ponad 160 mln.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C