Norweska firma logistyczna inwestuje w Gdyni

C

10-01-2022

Norweska firma ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w pozostałej części Europy i świata. Firma zaprezentowała już swój polski zespół i usługi logistyczne, jakie będzie oferować.

Trójmiasto to ważny węzeł logistyczny pomiędzy Azją, Europą i Skandynawią. Nowe biuro w Polsce to wynik realizacji strategii ColliCare i doskonałe uzupełnienie obecności i rozwoju firmy w regionie.

ColliCare to dostawca kompleksowych usług logistycznych, takich jak fracht morski, kolejowy, transport drogowy, logistyka zewnętrzna, a także fracht lotniczy, dystrybucja i magazynowanie. Firma koncentruje się na kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw, od producenta do użytkownika końcowego.

Nowy operator w Polsce zaoferuje konkurencyjne rozwiązania transportowe i alternatywę dla lepszej ochrony środowiska. Firma zapewni sprawdzone rozwiązania dla transportu morskiego, kolejowego, drogowego i multimodalnego. Polski zespół będzie również wsparciem dla klientów w odprawach celnych. To bardzo ważna część operacji logistycznych, zwłaszcza w wymianie handlowej między Polską a Norwegią, ale także Wielką Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.

PROMOCJA

PROMOCJA

ColliCare stawia na ekologiczne rozwiązania logistyczne. Usługi transportowe tej norweskiej firmy pozwalają ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Np. emisja CO2e (wielkość emisji CO2 jako ekwiwalent wpływający na klimat) przypadająca na transport 1 kontenera z Polski do Norwegii może zostać ograniczona aż o 71% jeśli transport odbędzie się drogą morską, zamiast ciężarówką z naczepą.

ColliCare ma doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Takie rozwiązanie umożliwia przeładunek i dalszą dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej. To procesy logistyczne, które mogą być w całości obsługiwane przez ColliCare. Oferowane w Polsce usługi transportu kolejowego i morskiego uzupełni tradycyjny transport drogowy. Połączenie tych możliwości, tzw. transport multimodalny, daje doskonałe możliwości współpracy z Europą Zachodnią (Niemcy, Holandia itp.).

Za sprzedaż usług logistycznych w Polsce odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk, doświadczony menedżer, który doskonale zna realia i potrzeby polskiego rynku:

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do międzynarodowego zespołu ColliCare. Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione na polskim rynku – mówi Piotr Kaleńczuk.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C