Techtronic Industries otwiera w Polsce centrum logistyczne Milwaukee

C

29-08-2023

Centrum logistyczne Milwaukee zlokalizowane jest zaledwie 15 kilometrów od Wrocławia. Powierzchnia magazynu dedykowanego amerykańskiej marce to aż 73 tys. m2. Jeszcze w tym roku centrum logistyczne będzie obsługiwać łącznie 20 państw, w tym kraje Europy Środkowo-Wschodniej, bałtyckie, nordyckie oraz Bałkany.

Z roku na rok znacząco poszerza się grono fachowców sięgających po rozwiązania Milwaukee. Sięgają po nie profesjonaliści tacy, jak pracownicy firm budowlanych, hydraulicy, mechanicy, elektrycy, dekarze i stolarze, arboryści i osoby odpowiadające za zieleń miejską. – By sprostać potrzebom klientów i użytkowników końcowych, zainwestowaliśmy w centrum logistyczne w Polsce. Przyczyni się to do zwiększenia płynności procesów magazynowych i efektywności łańcuchów dostaw, ale także podniesie naszą konkurencyjność, zwiększy nasz udział w rynku i pozycję w regionie – powiedział Konrad Lewicki, General Manager Eastern Europe, Techtronic Industries Eastern Europe Sp. z o.o.

Centrum logistyczne Milwaukee znajduje się w największej inwestycji Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław South Logistics Hub. Zarządza nim firma DSV – Global Transport and Logistics, która pełni rolę 3PL (Third Party Logistics). Techtronic Industries powierzyło operatorowi logistycznemu zarządzanie operacjami magazynowymi marki Milwaukee, w tym odbiór produktów, wielowymiarowy pakiet usług wartości dodanej, magazynowanie, pakowanie i dystrybucję.

Decyzja o wyborze lokalizacji centrum magazynowo-dystrybucyjnego MILWAUKEE podyktowana była rozwiniętą siecią połączeń drogowych oraz czynnikami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. Nasze centrum logistyczne jest znakomicie skomunikowane z kluczowymi miastami Polski, ale także krajami nordyckimi czy Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja zajmuje łącznie powierzchnię 125 tys. m², z czego 73 tys. m² to przestrzeń dedykowana marce Milwaukee. Developer zastosował szereg rozwiązań mających na celu oszczędność wody i energii, co również przyczynia się do redukcji emisji CO2. Magazyn posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – powiedział Sven Hubel, Director of Distribution EMEA, Techtronic Industries ELC GmbH.

PROMOCJA

PROMOCJA

Centrum magazynowo-dystrybucyjne Milwaukee zlokalizowane jest w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4. Od maja centrum logistyczne obsługuje dostawy na terenie Polski, do Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii a od sierpnia również do Szwecji, Norwegii, Wysp Owczych, Islandii, Danii, Finlandii. W ostatnim kwartale br. do listy obsługiwanych krajów dołączą Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Izrael, Słowenia, Turcja, Serbia i Malta.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C