Transport multimodalny procentuje

C

13-10-2022

Receptą na aktualne wyzwania w branży TSL jest transport multimodalny gwarantujący ciągłość łańcucha dostaw. Wskazuje na to doświadczenie Dachsera, globalnego dostawcy usług logistycznych.

Pandemia, a następnie wojna w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw, ograniczyły możliwości transportowania ładunków i wydłużyły czas tranzytu. W celu ominięcia szlaków prowadzących przez Rosję i Białoruś uwaga została skoncentrowana na znalezieniu alternatywnych tras.

Dlatego znacząco wzrosła rola dostawców usług logistycznych, którzy są w stanie zaoferować rozwiązania sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach.

 

Elastyczna sieć

Dzięki globalnej sieci, która łączy wszystkie rodzaje transportu: lotniczy, morski, kolejowy i drogowy, i która jest uzupełniona o logistykę kontraktową i usługi o wartości dodanej, Dachser jest w stanie zapewnić w pełni zintegrowane rozwiązania dla klientów. Rozbudowana infrastruktura obejmująca wszystkie rodzaje transportu daje dużą zdolność do adaptacji. Na przykład zakłócenia na największych międzynarodowych lotniskach omija się poprzez przekierowywanie lotów do innych, zwykle mniejszych portów. Następnie przewiezienie ładunku do dowolnego miejsca w Europie jest łatwe, gdy do dyspozycji jest flota pojazdów w ramach działu Dachser European Logistics.

– W obliczu zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw jednym ze sposobów na utrzymanie płynności jest sieć transportowa, która pozwala szybko reagować na nagłe zdarzenia oraz zmiany na rynku. Nasza autorska koncepcja połączenia transportu drogowego z morsko-lotniczym pod tym względem daje nam nieograniczone możliwości. Dzięki temu, nawet w najtrudniejszym momencie mogliśmy działać bez zakłóceń i ochronić łańcuchy dostaw naszych klientów – mówi Marcin Długosz, dyrektor logistyki morskiej i powietrznej w Polsce.

 

Europejska klasa logistyki

– Nasi klienci, szczególnie w tak niepewnych czasach, muszą mieć pewność, że mogą liczyć na wysoką jakość i niezawodność naszych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić solidne, odporne na kolejne kryzysy i perturbacje łańcuchy dostaw. Kluczowa w tym przypadku jest elastyczność i zdolność do adaptacji, które wyróżniają naszą europejską sieć transportową. Dzięki gęstej europejskiej sieci transportu drogowego jesteśmy w stanie zapewnić bezpośrednie, regularne połączenia w całej Europie realizowane według ustalonego harmonogramu. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej sieci lokalnych oddziałów, trzech eurohubów oraz platform pełniących funkcję węzłów logistycznych – mówi Rafał Owczarek, koordynator europejskiej sieci logistycznej w Dachserze w Polsce.

Integracja transportu drogowego z lotniczym i morskim jest jednym z kluczowych celów współczesnej logistyki. Proces ten odbywa się w wymiarze systemowym, technicznym oraz zespołowym i stanowi dużą wartość dodaną dla klientów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C