25-lecie Grupy M&M Militzer & Münch

C

31-05-2016

25 maja 2016 roku Grupa M&M Militzer & Münch obchodziła 25-lecie działalności w Polsce. Jej spółka M&M air sea cargo S.A. z siedzibą w Warszawie i biurami we Wrocławiu, Krakowie i Pruszkowie oferując swoim klientom szeroki zakres usług spedycyjnych plasuje się obecnie na 10 miejscu w rankingu firm zajmujących się spedycją lotniczą w Polsce. 25 lat temu Polska ukierunkowana była na import, natomiast dziś nasz kraj doskonale radzi sobie w roli eksportera. Oprócz części do pojazdów i maszyn, części zamiennych do samolotów, a także kosmetyków, do popularnych polskich towarów zaliczamy przede wszystkim produkty żywnościowe. Nasz kraj zajmuje obecnie 7 miejsce w Europie, z obrotami polskiego rynku usług logistycznych na poziomie 53 mld euro w 2014 roku. W roku 2015 wartość eksportu produktów żywnościowych z Polski osiągnęła poziom 23,6 mld euro, co oznacza ośmioprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Transportowane towary to przede wszystkim produkty mleczne, napoje, czekolada, ciastka i karma dla zwierząt. Na początku lat 90. w Polsce mieliśmy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na regularne przewozy drobnicowe. Aby zaspokoić to zapotrzebowanie, Militzer & Münch w maju 1991 roku założył spółkę M&M Militzer & Münch Polska sp. z o.o. w Polsce, a w 1992 r. utworzono w tej spółce dział spedycji lotniczej - Byliśmy pierwszą firmą spedycyjną z biurem w terminalu towarowym na Lotnisku Chopina w Warszawie - mówi Wojciech Łyżwiński, dyrektor zarządzający M&M air sea cargo S.A - Dzięki dynamicznemu rozwojowi, już od końca 1992 roku mogliśmy zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi: konwencjonalny i kontenerowy transport kolejowy, transport samochodowy całopojazdowy oraz drobnicowy, transport lotniczy oraz organizację odpraw celnych. 1 kwietnia 1998 r. wyodrębniono ze spółki matki spedycję lotniczą i utworzono kolejną spółkę, M&M air cargo service Polska S.A. Od 2011 roku Grupa Militzer & Münch w Polsce reprezentowana jest przez M&M air sea cargo S.A - M&M air sea cargo S.A. jest istotną częścią Grupy Militzer & Münch - mówi dr Lothar Thoma, CEO M&M Militzer & Münch International Holding AG - Dzięki doskonałej pracy zespołu funkcjonującego pod kierunkiem pana Wojciech Łyżwińskiego, dyrektora zarządzającego, mogliśmy stale poszerzać zakres naszych usług oferowanych w Polsce. W ubiegłych dwóch latach firma osiągnęła wzrost wolumenu zleceń transportowych o 19%. M&M air sea cargo S.A. obsługuje większość dostaw realizowanych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi,Środkowym i Dalekim Wschodem oraz Afryką. Obecnie jej portfolio obejmuje transport lotniczy i morski, a także obsługę logistyczną projektów i organizację odpraw celnych - Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się transport morski - podkreśla Wojciech Łyżwiński - Naszymi głównymi klientami są firmy z branży motoryzacyjnej, maszynowej, lotniczej, kosmetycznej, mody, elektronicznej i spożywczej. W najbliższych latach szczególny potencjał rozwoju dostrzegamy w branży spożywczej.  

Militzer Mnch Polska 25-lecie 125 maja 2016 roku Grupa M&M Militzer & Münch obchodziła 25-lecie działalności w Polsce. Jej spółka M&M air sea cargo S.A. z siedzibą w Warszawie i biurami we Wrocławiu, Krakowie i Pruszkowie oferując swoim klientom szeroki zakres usług spedycyjnych plasuje się obecnie na 10 miejscu w rankingu firm zajmujących się spedycją lotniczą w Polsce.

25 lat temu Polska ukierunkowana była na import, natomiast dziś nasz kraj doskonale radzi sobie w roli eksportera. Oprócz części do pojazdów i maszyn, części zamiennych do samolotów, a także kosmetyków, do popularnych polskich towarów zaliczamy przede wszystkim produkty żywnościowe. Nasz kraj zajmuje obecnie 7 miejsce w Europie, z obrotami polskiego rynku usług logistycznych na poziomie 53 mld euro w 2014 roku. W roku 2015 wartość eksportu produktów żywnościowych z Polski osiągnęła poziom 23,6 mld euro, co oznacza ośmioprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Transportowane towary to przede wszystkim produkty mleczne, napoje, czekolada, ciastka i karma dla zwierząt.

Na początku lat 90. w Polsce mieliśmy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na regularne przewozy drobnicowe. Aby zaspokoić to zapotrzebowanie, Militzer & Münch w maju 1991 roku założył spółkę M&M Militzer & Münch Polska sp. z o.o. w Polsce, a w 1992 r. utworzono w tej spółce dział spedycji lotniczej – Byliśmy pierwszą firmą spedycyjną z biurem w terminalu towarowym na Lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Wojciech Łyżwiński, dyrektor zarządzający M&M air sea cargo S.A – Dzięki dynamicznemu rozwojowi, już od końca 1992 roku mogliśmy zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi: konwencjonalny i kontenerowy transport kolejowy, transport samochodowy całopojazdowy oraz drobnicowy, transport lotniczy oraz organizację odpraw celnych. 1 kwietnia 1998 r. wyodrębniono ze spółki matki spedycję lotniczą i utworzono kolejną spółkę, M&M air cargo service Polska S.A.

Od 2011 roku Grupa Militzer & Münch w Polsce reprezentowana jest przez M&M air sea cargo S.A – M&M air sea cargo S.A. jest istotną częścią Grupy Militzer & Münch – mówi dr Lothar Thoma, CEO M&M Militzer & Münch International Holding AG – Dzięki doskonałej pracy zespołu funkcjonującego pod kierunkiem pana Wojciech Łyżwińskiego, dyrektora zarządzającego, mogliśmy stale poszerzać zakres naszych usług oferowanych w Polsce. W ubiegłych dwóch latach firma osiągnęła wzrost wolumenu zleceń transportowych o 19%.

M&M air sea cargo S.A. obsługuje większość dostaw realizowanych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi,Środkowym i Dalekim Wschodem oraz Afryką. Obecnie jej portfolio obejmuje transport lotniczy i morski, a także obsługę logistyczną projektów i organizację odpraw celnych – Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się transport morski – podkreśla Wojciech Łyżwiński – Naszymi głównymi klientami są firmy z branży motoryzacyjnej, maszynowej, lotniczej, kosmetycznej, mody, elektronicznej i spożywczej. W najbliższych latach szczególny potencjał rozwoju dostrzegamy w branży spożywczej.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C