25 LAT UPS W POLSCE

C

04-10-2017

UPS świętuje 25-cio lecie swojej działalności w Polsce. Odkąd firma weszła na polski rynek, znacząco rozszerzyła portfolio swoich usług. UPS rozpoczął działalność w Polsce w 1992 roku poprzez usługi firmy partnerskiej – PPS Polkurier, którą przejął w 2001 roku, a w 2005 - firmę kurierską Stolica S.A. W 2015 roku UPS dokonał przejęcia firmy Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.

UPS świętuje 25-cio lecie swojej działalności w Polsce. Odkąd firma weszła na polski rynek, znacząco rozszerzyła portfolio swoich usług. UPS rozpoczął działalność w Polsce w 1992 roku poprzez usługi firmy partnerskiej – PPS Polkurier, którą przejął w 2001 roku, a w 2005 – firmę kurierską Stolica S.A. W 2015 roku UPS dokonał przejęcia firmy Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.

Polska jest ważnym rynkiem dla UPS, na którym zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie bieżącego roku wzrost eksportu na poziomie 25 % – powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska. Pracuję w UPS od samego początku działalności firmy w kraju, dzięki czemu mogłem na bieżąco śledzić ogromne zmiany, jakie zaszły w firmie. Chciałbym podziękować naszym pracownikom, za ich zaangażowanie w świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów w kraju i na całym świecie.

W 2015 roku firma UPS otworzyła warte 20 milionów dolarów hub przeładunkowy w Strykowie, a w maju bieżącego roku zainaugurowała nowe centrum w Mysłowicach. W listopadzie 2016, UPS usprawnił usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 000 kodów pocztowych oraz oferuje szybsze ekonomiczne przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie.

UPS jest firmą oferującyą szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C