C

27-05-2017

Bank zaliczył cię do klientów zamożnych i zaproponował skorzystanie z podwyższonego standardu usług? Zanim się zgodzisz, porównaj proponowane warunki z ofertami innych banków.

Bank zaliczył cię do klientów zamożnych i zaproponował skorzystanie z podwyższonego standardu usług? Zanim się zgodzisz, porównaj proponowane warunki z ofertami innych banków.

 

 

Bankowość dla zamożnych na polskim rynku

Być może nigdy wcześniej nie korzystałeś z bankowości prywatnej, czyli bankowości dedykowanej osobom zamożnym. Musisz zatem wiedzieć, że nie ma ona długiej historii, gdy mowa o bankowości na polskim rynku – zaczęła się w latach 90. ubiegłego wieku. Ponieważ dziś banki ostro rywalizują o klientów zamożnych, to oferta przygotowana dla nich jest bardzo rozbudowana.

Jako osoba potencjalnie zainteresowana podwyższonym standardem obsługi, musisz wiedzieć, że otrzymasz dostęp do bankowości prywatnej, podpisując umowę o prowadzenie rachunku bankowego. Aktualny wykaz kont bankowych oferowanych przez Lion’s Bank znajdziesz pod adresem: https://www.lionsbank.pl/konta.

 

Dlaczego warto założyć rachunek bankowy?

Załóżmy, że zdecydujesz się skorzystać z bankowości prywatnej. Po założeniu wybranego konta, nie tylko otrzymasz wsparcie indywidualnego doradcy finansowego, lecz także nie będziesz musiał płacić za podstawowe transakcje. Przykładem jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Lion’s Prime. Bezpłatnie bank proponuje:

wydanie karty debetowej,

obsługę karty debetowej,

wypłaty środków z bankomatów,

krajowe przelewy przez internet w systemie Elixir,

dwa przelewy europejskie (SEPA) w miesiącu.

To jednak nie wszystko, bo dodatkowo możesz uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku – wystarczy, że spełnisz wymagania banku. Szczegółowe informacje o wymaganiach banku znajdziesz pod adresem: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime.

 

Gdy masz kartę płatniczą…

…to dodatkowo otrzymasz dostęp do licznych usług concierge znajdujących się w ofercie Lion’s Banku. Przykładem bardzo przydatnej usługi, z której możesz skorzystać bez ponoszenia opłat, jest ubezpieczenie AXA Travel. Będąc objętym tym ubezpieczeniem, otrzymasz m.in. odszkodowanie w sytuacji, gdy lot zostanie odwołany lub będzie opóźniony. Dodatkowo możesz liczyć na polisę OC w wysokości do 1 mln euro.

Jeżeli nie jest ci potrzebne konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, to zawsze możesz założyć jedno z innych, które są dostępne w ofercie Lion’s Banku. Mowa o następujących rachunkach:

Oszczędnościowych. Nie chcesz podpisywać z bankiem umowy o prowadzenie lokaty bankowej? Alternatywą będzie zatem oprocentowany rachunek oszczędnościowy. Po zdeponowaniu środków na nim, będziesz miał pewność, że nie tracisz – twoje pieniądze będą pracować.

Walutowych. Jeżeli posiadasz środki w walucie obcej lub masz zamiar takie w najbliższym czasie zakupić, to założenie tego rachunku szczególnie ci się opłaci. W jego ramach Lion’s Bank proponuje swoim klientom m.in. możliwość negocjacji kursów walut. Więcej informacji o koncie walutowym i korzyściach płynących z jego założenia, znajdziesz na tej stronie internetowej: https://www.lionsbank.pl/konto-walutowe.

Jak widzisz, oferta Lion’s Banku opracowana z myślą o klientach zamożnych jest naprawdę szeroka. Nie jest to przypadek, jeżeli pamiętać, że bank ten koncentruje się na obsłudze klientów zamożnych. Może właśnie dlatego powinieneś skorzystać z jego oferty?

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C