5 mln ton węgla dla Dalkii

C

06-11-2012

  PKP CARGO podpisało z grupą Dalkia Polska umowę na przewozy węgla kamiennego w latach 2013-2015. Firma wybrała ofertę przewoźnika w postępowaniu konkursowym jako najkorzystniejszą. Współpraca operatora logistycznego z producentem ciepła trwa od ponad 10 lat, czyli od utworzenia PKP CARGO.         Spółka jest obecnie największym na polskim rynku operatorem logistycznym dostarczającym surowce energetyczne do elektrowni i elektrociepłowni. Tylko w minionym roku PKP CARGO przewiozła ponad 50 mln ton węgla. Udział firmy w przewozach tego surowca przez wszystkich licencjonowanych przewoźników kolejowych przekroczył w 2011 roku 50 proc. Kontrakty na przewozy paliw stałych dla branży energetycznej są zawierane głównie w oparciu o procedury przetargowe. Obecnie firma realizuje przewozy do największych odbiorców z branży energetycznej, m.in. do takich firm jak ENEA Wytwarzanie, spółek z Grupy PGE, Grupy GDF Suez Energia Polska, Grupy TAURON, Grupy EDF, PGNiG TERMIKA, firm z grupy Dalkia i do wielu innych.

 

cargoooPKP CARGO podpisało z grupą Dalkia Polska umowę na przewozy węgla kamiennego w latach 2013-2015. Firma wybrała ofertę przewoźnika w postępowaniu konkursowym jako najkorzystniejszą. Współpraca operatora logistycznego z producentem ciepła trwa od ponad 10 lat, czyli od utworzenia PKP CARGO.

 

 

 

 


Spółka jest obecnie największym na polskim rynku operatorem logistycznym dostarczającym surowce energetyczne do elektrowni i elektrociepłowni. Tylko w minionym roku PKP CARGO przewiozła ponad 50 mln ton węgla. Udział firmy w przewozach tego surowca przez wszystkich licencjonowanych przewoźników kolejowych przekroczył w 2011 roku 50 proc.


Kontrakty na przewozy paliw stałych dla branży energetycznej są zawierane głównie w oparciu o procedury przetargowe. Obecnie firma realizuje przewozy do największych odbiorców z branży energetycznej, m.in. do takich firm jak ENEA Wytwarzanie, spółek z Grupy PGE, Grupy GDF Suez Energia Polska, Grupy TAURON, Grupy EDF, PGNiG TERMIKA, firm z grupy Dalkia i do wielu innych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C