Abax wprowadza na rynek Driving Behaviour

C

11-01-2019

Dzięki funkcji Driving Behaviour, Twoja firma może monitorować i usprawniać codzienne użytkowanie samochodów przez Twoich kierowców. Umożliwia to zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa floty.

Dzięki funkcji Driving Behaviour, Twoja firma może monitorować i usprawniać codzienne użytkowanie samochodów przez Twoich kierowców. Umożliwia to zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa floty.

Flota użytkowana wydajnie i bezpiecznie jest bardziej ekologiczna (ekojazda), tańsza w serwisowaniu oraz zużywa mniej paliwa, co oznacza także mniejsze wydatki na ubezpieczenie i niższe ryzyko wypadków.

“Wielu naszych Klientów zwróciło się z prośbą o możliwość analizowania stylu jazdy kierowców. Nasz zespół technologiczny postanowił sprostać ich oczekiwaniom”, wyjaśnia Marcin Gorbacz, Country Sales Director, Abax Poland.

“Driving Behaviour jest wspaniałym narzędziem. Spodziewam się, że nawet Klienci, którzy nie zgłaszali do nas takiej potrzeby, skorzystają z tej funkcji w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa floty “, dodaje Marcin Gorbacz.

Algorytm do określenia ekonomiczności stylu jazdy

Algorytm określa, w jaki sposób urządzenie Abax jest zamontowane w pojeździe. Kiedy akcelerometr urządzenia osiągnie określony próg, powiadamia o tym system Abax, który analizuje dane i generuje komunikat o ostrym hamowaniu, gwałtownym przyspieszeniu lub zakręcie. Na podstawie tych zdarzeń Abax Driving Behaviour tworzy ocenę stylu jazdy dla każdego kierowcy. Wszystko to jest możliwe poprzez moduł Abax Triplog, co oznacza, że nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Kluczowe zdarzenia podczas jazdy są również rejestrowane na naszej zintegrowanej mapie Google. Jeśli na przykład miał miejsce incydent gwałtownego hamowania, można dokładnie sprawdzić kiedy i gdzie to zdarzenie miało miejsce oraz poprosić kierowcę o więcej informacji.

Oszczędności i wydajność

Abax Driving Behaviour pomaga usprawnić działanie każdego pojazdu w Twojej flocie. Minimalizując agresywną jazdę kierowców i inne niebezpieczne zachowania na drodze, zmniejszają Państwo częstotliwość i koszty serwisowania, a także wydatki na paliwo.

Narzędzie zawiera podsumowanie kluczowych czynników wpływających na wydajność jazdy, w celu utworzenia indywidualnej oceny dla każdego kierowcy. Pozwala to na szybkie zobrazowanie i porównanie niewłaściwych zachowań na drodze oraz wprowadzenie ukierunkowanego szkolenia w obszarach, które tego najbardziej wymagają. Optymalizuje to wydajność floty oraz zmniejsza częstotliwość wypadków i kolizji drogowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C