Absolwenci WSL 2016

C

12-07-2016

W sobotę 9 lipca Poznań przybrał niebiesko-pomarańczowe barwy. Absolwenci Wyższej Szkoły Logistyki w gronie najbliższych otrzymali uroczyste absolutoria. W tym roku mury Wyższej Szkoły Logistyki z tytułami licencjata lub magistra opuszcza ponad 400 żaków. Pierwsze gratulacje tegorocznym absolwentom złożył w pożegnalnym przemówieniu Prorektor WSL, doc. dr inż. Piotr Cyplik. Młodym logistykom życzył powodzenia na dalszej zawodowej ścieżce, licznych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich pasji. Podczas Absolutorium nagrodzeni zostali ci, którzy przez cały okres studiów wyróżniali się wybitnymi osiągnięciami w nauce lub zaangażowaniem w życie uczelni. Za osiągnięcia naukowe wyróżnienia otrzymali licencjaci: Piotr Gabryelczyk, Violetta Suchodolska, Kamila Gruchalska, Katarzyna Witkowska i Bernadetta Kruk. Spośród absolwentów studiów II stopnia najlepsze wyniki osiągnęli: Barbara Czarnyszka, Igor Kucharczyk i Malwina Nowak. Władzom uczelni oraz wykładowcom, w imieniu kończących studia, podziękował Andrzej Kurzawa. Podkreślił znaczenie i efekty kilku lat wspólnej pracy, a koleżankom i kolegom życzył dalszych sukcesów, zarówno osobistych jak i zawodowych. Na koniec uroczystości licencjaci i magistrzy, ubrani w togi oraz odpowiednio pomarańczowe lub niebieskie szale, rzucili biretami. Ten gest w symboliczny sposób zamyka ważny etap ich życia. Część z nich po wakacjach będzie kontynuować edukację na studiach II stopnia. Wielu rozpoczyna profesjonalną karierę. Tegoroczni absolwenci WSL, dzięki rozwiniętej współpracy uczelni z branżowymi przedsiębiorstwami, już w trakcie studiów mogli zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenia. Wielu udało się znaleźć stałe zatrudnienie już w trakcie nauki lub zaraz po jej zakończeniu. Potwierdzają to liczne badania, w tym ostatnio opublikowany raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przygotowany w oparciu o dane ZUS. Według nich absolwenci studiów I stopnia Wyższej Szkoły Logistyki na znalezienie pierwszej pracy potrzebują mniej niż półtora miesiąca.  

WSL absolwenci 2016 1W sobotę 9 lipca Poznań przybrał niebiesko-pomarańczowe barwy. Absolwenci Wyższej Szkoły Logistyki w gronie najbliższych otrzymali uroczyste absolutoria. W tym roku mury Wyższej Szkoły Logistyki z tytułami licencjata lub magistra opuszcza ponad 400 żaków. Pierwsze gratulacje tegorocznym absolwentom złożył w pożegnalnym przemówieniu Prorektor WSL, doc. dr inż. Piotr Cyplik. Młodym logistykom życzył powodzenia na dalszej zawodowej ścieżce, licznych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich pasji.

WSL absolwenci 2016 2Podczas Absolutorium nagrodzeni zostali ci, którzy przez cały okres studiów wyróżniali się wybitnymi osiągnięciami w nauce lub zaangażowaniem w życie uczelni. Za osiągnięcia naukowe wyróżnienia otrzymali licencjaci: Piotr Gabryelczyk, Violetta Suchodolska, Kamila Gruchalska, Katarzyna Witkowska i Bernadetta Kruk. Spośród absolwentów studiów II stopnia najlepsze wyniki osiągnęli: Barbara Czarnyszka, Igor Kucharczyk i Malwina Nowak.
Władzom uczelni oraz wykładowcom, w imieniu kończących studia, podziękował Andrzej Kurzawa. Podkreślił znaczenie i efekty kilku lat wspólnej pracy, a koleżankom i kolegom życzył dalszych sukcesów, zarówno osobistych jak i zawodowych.

Na koniec uroczystości licencjaci i magistrzy, ubrani w togi oraz odpowiednio pomarańczowe lub niebieskie szale, rzucili biretami. Ten gest w symboliczny sposób zamyka ważny etap ich życia. Część z nich po wakacjach będzie kontynuować edukację na studiach II stopnia. Wielu rozpoczyna profesjonalną karierę. Tegoroczni absolwenci WSL, dzięki rozwiniętej współpracy uczelni z branżowymi przedsiębiorstwami, już w trakcie studiów mogli zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenia. Wielu udało się znaleźć stałe zatrudnienie już w trakcie nauki lub zaraz po jej zakończeniu. Potwierdzają to liczne badania, w tym ostatnio opublikowany raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przygotowany w oparciu o dane ZUS. Według nich absolwenci studiów I stopnia Wyższej Szkoły Logistyki na znalezienie pierwszej pracy potrzebują mniej niż półtora miesiąca.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C