Akumulatory Exide z homologacją

C

19-01-2016

Exide Technologies otrzymał homologację od międzynarodowej jednostki certyfikującej DNV GL dla 24 typów akumulatorów stosowanych w żegludze morskiej i rekreacyjnej. Jak dotąd bardzo niewiele akumulatorów kwasowo-ołowiowych przeszło ten niezależny test. Potwierdza on, że produkty, które pomyślnie przeszły testy, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności na morzu.     DNV GL odnowiło certyfikat dla 20 akumulatorów Exide typu GEL i AGM (z ang. Absorbed Glass Mat), które zatwierdzono po raz pierwszy w 2011 roku. Ponadto jednostka certyfikacyjna zatwierdziła cztery nowe akumulatory Exide typu AGM. W ramach procesu certyfikacyjnego przedstawiciele DNV GL odwiedzili fabryki Exide w: Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych, sprawdzając poszczególne procedury kontroli jakości oraz standard akumulatorów produkowanych w każdej z wymienionych lokalizacji. Exide jest dostawcą oryginalnego wyposażenia dla producentów łodzi i statków; zasila czołowe morskie marki, takie jak: Beneteau, Bavaria, Dufour Yachts i Nautitech. Homologacja jest dla producentów ważnym wyznacznikiem jakości, dlatego bardzo często wymagają, aby posiadały ją także akumulatory używane na ich statkach.   W przypadku łodzi ratunkowych, gdy niezawodność i bezpieczeństwo są najważniejsze, homologacja wymagana jest dla wszystkich elementów elektrycznych. Dlatego Harding Safety, norweski producent łodzi ratunkowych i jeden z klientów Exide, z uznaniem przyjął informację o otrzymaniu certyfikatu DNV GL dla produktów Exide – Przykładamy szczególną wagę do jakości we wszystkich aspektach i bardzo cieszymy się, że nasze akumulatory są certyfikowanymi produktami, zgodnie z wymaganiami DNV – powiedział Svein Marken, kierownik ds. nowych zamówień.   – Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia. Certyfikat przyznawany przez DNV GL jest najważniejszą aprobatą dla produktów do zastosowań morskich. Jest dowodem na to, jak dużą uwagę przykładamy do produkcji, do każdego jej szczegółu – powiedział Michael Geiger, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Exide Technologies na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.   Już wkrótce Exide zaktualizuje etykiety produktowe akumulatorów do zastosowań morskich i rekreacyjnych, aby uwzględnić informację o homologacji i pokazać, że produkty Exide spełniają wszystkie standardy ustanowione przez DNV GL. Surowa procedura certyfikacji musi być powtarzana co cztery lata, w celu zapewnienia ciągłej zgodności produktów z wymaganiami DNV GL.  

Exide fotaExide Technologies otrzymał homologację od międzynarodowej jednostki certyfikującej DNV GL dla 24 typów akumulatorów stosowanych w żegludze morskiej i rekreacyjnej. Jak dotąd bardzo niewiele akumulatorów kwasowo-ołowiowych przeszło ten niezależny test. Potwierdza on, że produkty, które pomyślnie przeszły testy, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności na morzu.

 

 

DNV GL odnowiło certyfikat dla 20 akumulatorów Exide typu GEL i AGM (z ang. Absorbed Glass Mat), które zatwierdzono po raz pierwszy w 2011 roku. Ponadto jednostka certyfikacyjna zatwierdziła cztery nowe akumulatory Exide typu AGM. W ramach procesu certyfikacyjnego przedstawiciele DNV GL odwiedzili fabryki Exide w: Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych, sprawdzając poszczególne procedury kontroli jakości oraz standard akumulatorów produkowanych w każdej z wymienionych lokalizacji. Exide jest dostawcą oryginalnego wyposażenia dla producentów łodzi i statków; zasila czołowe morskie marki, takie jak: Beneteau, Bavaria, Dufour Yachts i Nautitech. Homologacja jest dla producentów ważnym wyznacznikiem jakości, dlatego bardzo często wymagają, aby posiadały ją także akumulatory używane na ich statkach.

 

W przypadku łodzi ratunkowych, gdy niezawodność i bezpieczeństwo są najważniejsze, homologacja wymagana jest dla wszystkich elementów elektrycznych. Dlatego Harding Safety, norweski producent łodzi ratunkowych i jeden z klientów Exide, z uznaniem przyjął informację o otrzymaniu certyfikatu DNV GL dla produktów Exide – Przykładamy szczególną wagę do jakości we wszystkich aspektach i bardzo cieszymy się, że nasze akumulatory są certyfikowanymi produktami, zgodnie z wymaganiami DNV – powiedział Svein Marken, kierownik ds. nowych zamówień.

 

Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia. Certyfikat przyznawany przez DNV GL jest najważniejszą aprobatą dla produktów do zastosowań morskich. Jest dowodem na to, jak dużą uwagę przykładamy do produkcji, do każdego jej szczegółu – powiedział Michael Geiger, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Exide Technologies na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

 

Już wkrótce Exide zaktualizuje etykiety produktowe akumulatorów do zastosowań morskich i rekreacyjnych, aby uwzględnić informację o homologacji i pokazać, że produkty Exide spełniają wszystkie standardy ustanowione przez DNV GL. Surowa procedura certyfikacji musi być powtarzana co cztery lata, w celu zapewnienia ciągłej zgodności produktów z wymaganiami DNV GL.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C