Alkohole wysokoprocentowe dystrybuowane przez Grupę Żywiec w Damco Poland

C

01-06-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/damco_big.jpg"} {/modal}W pierwszych dniach kwietnia 2010 r. Grupa Żywiec rozszerzyła współpracę z Damco Poland  o usługi logistyczne alkoholi wysokoprocentowych.    Zakres współpracy obejmuje: składowanie, co-packing, dystrybucję krajową oraz obsługę towarów  w tzw. cross-dockingu. Ze względu na charakter składowanego towaru w magazynie  Damco w  Mszczonowie powstała strefa dedykowana do obsługi alkoholi wysokoprocentowych. Na wydzielonej powierzchni obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa tj.: ograniczony dostęp,  monitoring CCTV, zaostrzone procedury  operacyjne,  dodatkowo: re-kontrola  przed  załadunkiem,  pełna  rejestracja  operacji  w oparciu o technologie RF i wykorzystanie systemu WMS.  kaufen viagra 69   - Grupa Żywiec jest znana z warzenia, a także z własnej dystrybucji prawie 20 rodzajów piw.  Mało  osób  wie,  że jesteśmy również jednym z największych dystrybutorów  w Polsce wody, napojów, win i właśnie mocnych alkoholi. Taka wygodna  komplementarność oferty daje nam przewagę konkurencyjną i rosnącą liczbę  odbiorców -  mówi  Bronisław  Kowalski,  Dyrektor  ds.  Portfolio Zewnętrznego Grupy Żywiec.   Damco już od kilku lat współpracuje z branżą piwowarską, zdobywając w tym czasie  spore doświadczenie w zakresie obsługi tego typu towarów. Magazyn w Mszczonowie stał się centralnym magazynem dla sieci dystrybucyjnej Grupy Żywiec, skąd realizowane są  wysyłki do oddziałów naszego Klienta, jak i magazynów centralnych  sieci handlowych.   - To kolejna nisza, którą Damco konsekwentnie wypełnia. Już od pewnego czasu w naszej strategii rozwoju znajduje się obsługa alkoholi wysokoprocentowych, białego AGD oraz towarów niebezpiecznych [ADR]. Stworzenie usług dedykowanych dla branży piwowarskiej w  połączeniu faktem,  iż  jesteśmy  liderem w logistyce farmacji  i  weterynarii  powodują,  że  stajemy się największym operatorem niszowym  w  Polsce - powiedział  Andrzej  Lada-Kubala  odpowiedzialny za logistykę kontraktową w Damco Poland Sp. z o.o.

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/damco_big.jpg”}

{/modal}W pierwszych dniach kwietnia 2010 r. Grupa Żywiec rozszerzyła współpracę z Damco Poland  o usługi logistyczne alkoholi wysokoprocentowych. 

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Zakres współpracy obejmuje: składowanie, co-packing, dystrybucję krajową oraz obsługę towarów  w tzw. cross-dockingu. Ze względu na charakter składowanego towaru w magazynie  Damco w  Mszczonowie powstała strefa dedykowana do obsługi alkoholi wysokoprocentowych. Na wydzielonej powierzchni obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa tj.: ograniczony dostęp,  monitoring CCTV, zaostrzone procedury  operacyjne,  dodatkowo: re-kontrola  przed  załadunkiem,  pełna  rejestracja  operacji  w oparciu o technologie RF i wykorzystanie systemu WMS. 

 

– Grupa Żywiec jest znana z warzenia, a także z własnej dystrybucji prawie 20 rodzajów piw.  Mało  osób  wie,  że jesteśmy również jednym z największych dystrybutorów  w Polsce wody, napojów, win i właśnie mocnych alkoholi. Taka wygodna  komplementarność oferty daje nam przewagę konkurencyjną i rosnącą liczbę  odbiorców –  mówi  Bronisław  Kowalski,  Dyrektor  ds.  Portfolio Zewnętrznego Grupy Żywiec.

 

Damco już od kilku lat współpracuje z branżą piwowarską, zdobywając w tym czasie  spore doświadczenie w zakresie obsługi tego typu towarów. Magazyn w Mszczonowie stał się centralnym magazynem dla sieci dystrybucyjnej Grupy Żywiec, skąd realizowane są  wysyłki do oddziałów naszego Klienta, jak i magazynów centralnych  sieci handlowych.

 

– To kolejna nisza, którą Damco konsekwentnie wypełnia. Już od pewnego czasu w naszej strategii rozwoju znajduje się obsługa alkoholi wysokoprocentowych, białego AGD oraz towarów niebezpiecznych [ADR]. Stworzenie usług dedykowanych dla branży piwowarskiej w  połączeniu faktem,  iż  jesteśmy  liderem w logistyce farmacji  i  weterynarii  powodują,  że  stajemy się największym operatorem niszowym  w  Polsce – powiedział  Andrzej  Lada-Kubala  odpowiedzialny za logistykę kontraktową w Damco Poland Sp. z o.o.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C