Allegro uruchomi fullfilment w A2 Warsaw Park Panattoni

C

02-02-2021

Panattoni przygotuje 36 500 m kw. powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro. Firma wprowadzi się do A2 Warsaw Park, gigantycznej inwestycji w ramach jednego budynku o metrażu ponad 100 000 m kw., w pełni skomercjalizowanym.

Panattoni przygotuje 36 500 m kw. powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro. W obiekcie A2 Warsaw Park (znajdującym się tuż przy autostradzie A2, obok węzła Grodzisk Mazowiecki) Allegro planuje uruchomienie usługi “fullfilment” dla zewnętrznych dostawców, obejmującą m.in. przechowywanie, pakowanie i wysyłanie towarów, a także obsługę zwrotów.

 

Nowa lokalizacja pozwoli Allegro rozwijać usługi logistyczne dla firm sprzedających na platformie i przyspieszyć czas realizacji zamówień. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International.

Allegro działa w Polsce od 21 lat i jest obecnie jedną z dziesięciu najczęściej odwiedzanych witryn e-commerce na świecie, odwiedza ją ok. 20 mln osób miesięcznie (źródło: Gemius). Mogą oni skorzystać z ofert ok. 125 tysięcy firm. Blisko 80% zamówień dostarczanych jest w 1-2 dni, a w 2021 Allegro planuje szereg inicjatyw, dzięki którym jeszcze więcej zamówień dotrze do kupujących w ciągu 24 godzin. Jedną z nich będzie uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na magazynowanie i wysyłanie swojego asortymentu poprzez przeznaczone do tego nowoczesne centrum logistyczne. Na jego lokalizację Allegro wybrało najważniejszy w Polsce rynek magazynowy oraz obiekt o największej powierzchni w ramach jednego budynku, czyli A2 Warsaw Park o metrażu 104 000 m kw.

Centrum logistyczne Allegro wyposażone zostanie w szereg rozwiązań z zakresu automatyki, które przyspieszą oraz obniżą koszty obsługi zamówień. Wdrożone zostaną zaawansowane systemy do zarządzania magazynem, a także systemy przenośników i skanerów zapewniające wysoki standard obsługi oraz kontrolę towarów na każdym etapie procesu magazynowego. W nowym centrum logistycznym Allegro do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie  docelowo 1200 pracowników.

Największy wybór i najlepsze ceny na rynku oraz wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i już w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy – komentuje Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju Allegro.

Allegro wynajęło 36 500 m kw. z czego 33 541 zajmie magazyn. To w nim będzie odbywała się kompleksowa obsługa logistyczna, m.in. magazynowanie, pakowanie i nadawanie przesyłek, a także realizacja zamówień i zwrotów. Aż 2783 m kw. zostaną przeznaczone na biura. Ponadto najemca skorzysta z 20 gniazd do ładowania samochodów elektrycznych, wiat dla rowerzystów oraz poszerzonego parkingu i zatoki autobusowej.

A2 Warsaw Park jest już wynajęty w całości, a został dostarczony w środku pandemii w czerwcu br., stając się największą realizacją na rynku magazynowym w tym roku oraz największą na rynku warszawskim w ogóle. Dostarczenie obiektu doceniła kapituła Prime Property Prize 2020, która wręczyła firmie nagrodę za Inwestycję Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

Powierzchnia w ramach A2 Warsaw Park przeznaczona jest zarówno do magazynowania jak i lekkiej produkcji. Mogą oni korzystać z wygodnych placów manewrowych i bram wjazdowych z poziomu „0”. Ponadto obiekt został przygotowany zgodnie wymaganiami certyfikacji BREEAM.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C