Almajdouie pokłada zaufanie w WABCO

C

20-04-2020


Suzanna Perrier, WABCO; Eyad Hamzah Arafah, Almajdouie; Osama Mohamed Zeid, WABCO.

20 kwietnia 2020 r. WABCO Holdings Inc. ogłosiła podpisanie przełomowego kontraktu ze spółką Almajdouie Logistics Company, z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. WABCO wyposaża 1200 samochodów ciężarowych i 1400 naczep tego spedytora w zaawansowane rozwiązania telematyczne, zapewniając usługi wsparcia, które zastąpią obecnie stosowane przez ALC podstawowe systemy służące do identyfikowania i śledzenia pojazdów (track-and-trace).

Wdrożenie nowego rozwiązania pomoże Almajdouie w realizacji ambitnego planu transformacji cyfrowej, co umożliwi jej dalszy rozwój działalności dzięki możliwości zarządzania flotą pojazdów w czasie rzeczywistym oraz wglądowi w dane eksploatacyjne.
Oferowane przez WABCO zaawansowane systemy zarządzania flotą (FMS) umożliwią Almajdouie silnie zróżnicować i podnieść jakość obsługi klienta. Telematyka w sposób znaczący przyczyni się do zwiększenia wydajności floty, obniżenia kosztów operacyjnych, spełnienia coraz bardziej rygorystycznych wymogów wynikających z lokalnych wymogów prawnych, a także zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy i ładunku.
– Almajdouie od lat korzysta z podstawowych rozwiązań w zakresie wskazywania miejsca i śledzenia pojazdów w celu dokładnej identyfikacji należących do jej floty jednostek. Niestety, przestały one być wystarczające w sytuacji coraz większej konkurencji i stale poprawiającej się łączności współczesnego rynku usług logistycznych”, wyjaśnił Eyad Hamzah Arafah, dyrektor generalny ds. logistyki ładunków nienormatywnych Almajdouie. – W obliczu wzrostu kosztów operacyjnych, zwłaszcza paliwa, chcieliśmy uzyskać większą kontrolę zarówno nad należącymi do naszej floty jednostkami jak i przewożonym przez nie ładunkiem, jednocześnie zwiększając wydajność naszych kierowców i usług wsparcia w celu zapewnienia lepszej obsługi naszej bazy klientów. Nowe rozwiązanie umożliwi nam sprostanie, w jeszcze większym stopniu, rygorystycznym wymogom w zakresie bezpieczeństwa, co stanowi dla nas priorytet.


WABCO jako partner z wyboru
Po przeprowadzeniu dogłębnego badania rynku, Almajdouie wybrała WABCO na swojego partnera. Zgodnie z kontraktem oferowane przez WABCO zaawansowane komputery pokładowe TX-GO 2 zostaną zainstalowane we wszystkich samochodach ciężarowych Almajdouie za deską rozdzielczą oraz podłączone do systemu magistralą CAN. TX-GO 2 zapewnia zaawansowane możliwości zarządzania paliwem, monitorowania ładunku i temperatury, raportowania trendów, identyfikacji i kontroli jakości pracy kierowcy.
Należące do Almajdouie naczepy zostaną wyposażone w produkowane przez WABCO systemy telematyczne TX-Trailerguard, które po podłączeniu do różnych urządzeń peryferyjnych i czujników będą monitorować masę ładunku w sposób spełniający wymogi określone w nowych przepisach prawnych. Dzięki temu dyspozytorzy w biurze będą mogli łatwo śledzić i kontrolować zdalnie poszczególne naczepy oraz zarządzać nimi.
– Ze wszystkich podmiotów tego sektora, WABCO oferuje najszerszy i najbardziej kompletny portfel rozwiązań, który łączy w sobie rozwiązania przeznaczone dla samochodów ciężarowych, naczep oraz dyspozytorni w ramach jednego ekosystemu – dodał Eyad Hamzah Arafah. – Inne kluczowe względy, które przesądziły o wyborze WABCO to obszerny program ECO oraz płynna integracja z zainstalowanymi u nas systemami TMS i ERP.
Almajdouie ma nadzieję, że nowe rozwiązania telematyczne pomogą jej w świadczeniu usług w sposób bardziej wydajny, ekologiczny i bezpieczny. Połączone rozwiązanie obsługujące zarówno samochody ciężarowe jak i naczepy umożliwi nadzór nad flotą i ładunkiem w czasie rzeczywistym, a także optymalne dysponowanie ładownością i możliwościami pojazdów i naczep oraz zwiększenie ich dyspozycyjności.


Rozwój działalności w regionie Bliskiego Wschodu
Almajdouie to druga co do wielkości spółka logistyczna z Bliskiego Wschodu, która zdecydowała się na wybór rozwiązań oferowanych przez WABCO. WABCO świadczyła wcześniej usługi na rzecz Almarai z Arabii Saudyjskiej – jednej z największych światowych spółek z branży mleczarskiej – w zabezpieczaniu dokonanej przez nią inwestycji we flotę pojazdów. Dzięki podpisaniu niniejszego kontraktu WABCO w sposób znaczący wzmocni swoją pozycję na szybko rozwijającym się rynku usług logistycznych w regionie Bliskiego Wschodu.
– To dla nas zaszczyt przyjąć tak cennego klienta jakim jest lider rynku Almajdouie Logistics – powiedział Peter Bal, lider ds. rozwoju działalności w zakresie rozwiązań stosowanych we flotach pojazdów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w WABCO. – Jesteśmy pewni, że nasze rozwiązania udoskonalą ambitne plany digitalizacji i umożliwią Almajdouie przeniesienie swoich, cieszących się już renomą, usług na rzecz klientów na wyższy poziom.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C