Alstom na COP27

C

28-10-2022

Podacza COP27 Alstom zaprezentuje postępy i dalsze możliwości w dekarbonizacji transportu. Grupa uczestniczy w konferencji od 2015 roku.

W tym roku zespół Alstom będzie uczestniczyć w 27. konferencji klimatycznej ONZ, która odbędzie się w dniach 6 – 18 listopada w Szarm el-Szejk w Egipcie. Dyskusje z udziałem przedstawicieli Alstomu będą dotyczyć m.in. rozwoju zrównoważonej mobilności oraz roli kobiet w transformacji i dekarbonizacji transportu. Przedstawiciele firmy będą zwracać uwagę na kluczową rolę transportu publicznego, przede wszystkim kolei, w zrównoważonym rozwoju. We współpracy z EY, Alstom zaprezentuje również raport poświęcony roli miejskiego transportu szynowego w Afryce, wskazujący na korzyści środowiskowe, społeczne i gospodarcze dla rosnących afrykańskich metropolii.

– Transport odpowiada za ponad jedną czwartą globalnego zapotrzebowania na energię, przyczyniając się do dalszego zwiększania się emisji CO2. Podczas COP27 przedstawimy nasze działania na rzecz zeroemisyjnego transportu, związane z rozwojem innowacyjnych rozwiązań pozwalających obniżyć ślad węglowy oraz aktywnym udziałem w debacie nt. polityki zrównoważonego rozwoju – podkreśla Cecile Texier, wiceprezes Alstomu ds. zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Alstom jest aktualnie jedynym podmiotem na rynku kolejowym oferującym pełen zakres ekologicznych rozwiązań trakcyjnych, a także własne ogniwa paliwoweh oraz pociągi zasilane bateriami i wodorem w transporcie pasażerskim. Jest również członkiem wielu organizacji i inicjatyw działających na rzecz środowiska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C