Aluplast z nową powierzchnią magazynową

C

16-01-2017

Aluplast podpisał umowę najmu 10 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań  III. Podczas negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Aluplast podpisał umowę najmu 10 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań  III. Podczas negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Okna i drzwi z PVC, w oparciu o ferowane przez firmę systemy, wykonuje obecnie w Polsce ponad 200 autoryzowanych producentów. Firma realizuje obroty na poziomie około 500 mln. zł. rocznie. Działalność oraz oferta produktywna firmy Aluplast otrzymała wiele wyróżnień, m.in. Złoty Medal MTP, Budowlana Marka Roku, Herkules Budownictwa, TopBuilder, Lider Rynku Stolarki Budowlanej. Firma jest również założycielem i członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów Polskie Okna i Drzwi.

 

„Chcielibyśmy podziękować firmie Cushman & Wakefield, która pomogła nam znaleźć lokalizację spełniającą nasze wymogi, w niedalekim sąsiedztwie naszego zakładu produkcyjnego. Decyzję o najmie powierzchni magazynowej podjęliśmy w związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy. W ubiegłym roku zanotowaliśmy 20% wzrost obrotów, a na bieżący rok zakładamy wzrost o kolejne 10%. Ta inwestycja pozwoli nam na większą elastyczność i usprawnienie procesu obsługi klientów, co zwiększy z pewnością konkurencyjność współpracujących z nami producentów okien” – mówi Christian Voicu, Dyrektor Aluplast.

 

„Bardzo się cieszymy, że możemy zapewnić obiekty dystrybucyjne klasy A, które pomogą naszemu klientowi w realizacji celów biznesowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Aluplast i liczymy na dalszy jej rozwój w przyszłości”  mówi Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający na region Europy Środkowo-Wschodniej z firmy Logicor.

 

„Wybór powierzchni w centrum dystrybucyjnym Logicor spełnia najistotniejsze wymogi firmy Aluplast, czyli bliskość do zakładu produkcyjnego z istniejącą powierzchnią i możliwością ekspansji wraz z przylegającymi do obiektu miejscami składowania” – mówi Urszula Rasmussen Duval, Starszy Negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w Cushman & Wakefield.

 

Logicor Poznań III to centrum dystrybucyjne oferujące budynek klas A o powierzchni 26 400 m kw. Centrum wyposażone jest w 35 doków załadowczych, parking dla 40 samochodów ciężarowych oraz 60 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Obiekt zlokalizowany jest 16 km od centrum Poznania w Robakowie, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i w odległości 2,5 km od węzła Krzesiny, który łączy drogę ekspresową z autostradą A2 / drogą europejską E30 (Poznań-Łódź-Warszawa).

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C