AsstrA-Associated Traffic AG notuje wzrost obrotów o 39%

C

01-08-2017

Międzynarodowy Holding Transportowo-Logistyczny AsstrA podsumował wyniki działalności za 6 miesięcy 2017 roku. Jego obroty w pierwszym półroczu 2017 r. wzrosły o 39% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosły ponad 105 mln euro. Liczba wykonanych zleceń klientów wyniosła 57,5 tys., co o 26 % przewyższa ubiegłoroczne wskaźniki.

Międzynarodowy Holding Transportowo-Logistyczny AsstrA podsumował wyniki działalności za 6 miesięcy 2017 roku. Jego obroty w pierwszym półroczu 2017 r. wzrosły o 39% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosły ponad 105 mln euro. Liczba wykonanych zleceń klientów wyniosła 57,5 tys., co o 26 % przewyższa ubiegłoroczne wskaźniki.

Najbardziej popularnymi pozostają przewozy przy użyciu transportu samochodowego, w pierwszym półroczu zrealizowano 45 000 zleceń FTL (full truck load). Liczba przewozów kontenerowych wyniosła 4 404 TEU (twenty-foot equivalent unit), przewozów cysternami – 2 606, а liczba przewozów wagonowych w tym okresie przekroczyła 2 500. AsstrA wykonała także 1 616 przewozów lotniczych i 850 przewozów ładunków ponadgabarytowych. Łączny tonaż wszystkich ładunków wyniósł 2, 3 mln ton.

Od początku roku holding koncentrował się na wzmocnieniu swojej pozycji na rynku azjatyckim i kontynuował aktywne rozwijanie usługi: “Pociągi kontenerowe z Azji Wschodniej do WNP i Europy”.

Kolejne zadanie, jakie stawia przed sobą AsstrA to zwiększenie obrotów w krajach Wschodu przynajmniej o 40 %. Obroty AsstrА na rynku azjatyckim w 2016 roku wyniosły 8, 5 mln euro, a do końca 2017 roku holding oczekuje osiągnięcia obrotów nie niższych niż 12 mln euro. Otwarcie biura AsstrА w Stambule w 2016 roku przyczyniło się do umocnienia pozycji firmy na rynku azjatyckim. Porównując pierwsze półrocze 2016 roku z analogicznym okresem 2017 roku, można odnotować następujące wskaźniki: zamówienie na przewozy po trasach z udziałem Turcji wykazały przyrost w wysokości 1, 8, liczba klientów z Turcji wzrosła o 2, 2,  ich obroty 2,5, a liczba zleceń, przez nie generowanych wzrosła 2,7 razy.

Ponadto AsstrA-Associated Traffic AG i Połączona Firma Transportowo-Logistyczna (United Transport and Logistics Company) zawarły umowę o wykonywaniu wspólnych przewozów kolejowych na trasie Chiny–Europa–Chiny. Umowa została podpisana na okres 5 lat. Taka współpraca pozwoli wspólnie rozwijać tranzytowe usługi kolejowe pomiędzy Chinami i Europą przez Kazachstan, Rosję i Białoruś. 

Holding już ponad 10 lat zajmuje się przewozami metali i wyrobów metalowych. Wyspecjalizowany dział onad nazwą “AsstrA Steel Logistics” oferuje optymalne rozwiązania zadań logistycznych w zakresie przewozów danego rodzaju ładunków, w tym blachy, stali w kręgach i prętów stalowe okrągłe, rur, prętów zbrojeniowych czy linek stalowych mosiądzowanych. Przez 6 miesięcy 2017 roku specjaliści holdingu wykonali 4 126 przewozów metali, których łączna waga wyniosła ponad 137 000 ton. Usługi w zakresie transportowania metali stanowią 7 % łącznej wielkości.

Od czerwca 2017 roku firma rozpoczęła świadczenie kompleksowych usług logistycznych dla branży farmaceutycznej w ramach programu “AsstrA Pharma Logistics”.

Holding z powodzeniem realizuje wybraną strategię, o czym świadczą liczne pozytywne opinie klientów dotyczące jakości wykonywanych zleceń, a także rosnące wskaźniki. Idziemy w stronę wyznaczonych celówmówi Dmitrij Lagun, Prezes holdingu AsstrA-Associated Traffic AG.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C