AsstrA debiutuje na targach pracy

C

10-12-2019

Targi pracy to nie tylko szansa na realizację celów związanych z zatrudnieniem. To także świetna okazja do promocji firmy i jej usług, budowania świadomości marki oraz bliższego przyjrzenia się konkurencji.

Targi pracy to nie tylko szansa na realizację celów związanych z zatrudnieniem. To także świetna okazja do promocji firmy i jej usług, budowania świadomości marki oraz bliższego przyjrzenia się konkurencji.

W listopadzie 2019 roku międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG uczestniczył w targach pracy TransLogistica Jobs w Warszawie oraz Job Transport w Bukareszcie. Udział w tych wydarzeniach okazał się udanym debiutem.

„Dla AsstrA targi pracy w Warszawie i Bukareszcie były zupełnie nowym doświadczeniem, podkreśla AsstrA HR Manager, Aleksandra Pakush. Główny cel, jaki nam przyświecał, stanowiło poinformowanie branży transportowo-logistycznej w Polsce i Rumunii, że AsstrA jest atrakcyjnym pracodawcą oferującym wiele możliwości rozwoju zarówno doświadczonym, jak i początkującym specjalistom”.

Monica-Gabriela Vasile, office manager biura AsstrA w Bukareszcie, komentuje: „Udział w Job Transport był bardzo ciekawym doświadczeniem. To wydarzenie adresowane do studentów i absolwentów uczelni w Bukareszcie.

Dzięki rozmowom w cztery oczy nawiązaliśmy liczne kontakty z potencjalnymi kandydatami, odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania i pomagaliśmy w stworzeniu idealnego CV. W targach wzięło udział także wiele innych firm, takich jak DSV, DB Schenker i Kuehne + Nagel”.

„Bardzo się cieszymy, że frekwencja podczas wydarzenia była tak wysoka. Stoisko AsstrA odwiedziło wielu studentów, okazując żywe zainteresowanie grupą kapitałowa. Przeprowadziliśmy wiele obiecujących rozmów. W przyszłym roku AsstrA również planuje wziąć udział w Job Transport w Bukareszcie”, podkreśla AsstrA Country Manager w Rumunii, Paweł Iwanow-Kołakowski.

Według Aleksandry Pakush, choć jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić wymierne korzyści uczestnictwa AsstrA w targach pracy, zdecydowanie można mówić o wielu pozytywnych emocjach towarzyszących temu wydarzeniu.

„TransLogistica Jobs w Warszawie dało nam wiele pozytywnych wrażeń. Dialog z kandydatem podczas targów pracy to nie tylko klasyczna rozmowa kwalifikacyjna. To nieformalna konwersacja, podczas której staramy się pomóc młodym talentom, podpowiadając, jakie kwalifikacje warto zdobyć i jakich nowych wyzwań mogą spodziewać się w AsstrA. Byłam pod wrażeniem, jak wielu studentów jest zainteresowanych pracą w branży logistycznej i jak wielu z nich już wie, czego chce w życiu. Wyraźna motywacja to połowa sukcesu w znalezieniu wymarzonej pracy.
Do tej pory byłam przekonana, że targi pracy odwiedzają tylko studenci. Nic bardziej mylnego. Na targach pojawiło się także wielu różnych specjalistów z dużym doświadczeniem w organizowaniu transportu międzynarodowego.
Pomimo tego, że były to pierwsze targi pracy, w jakich uczestniczyła AsstrA, jestem bardzo zadowolona, że tylu doświadczonych specjalistów przybyło na nasze stoisko, aby ubiegać się o interesujące ich stanowiska”,
podsumowuje AsstrA HR Manager, Aleksandra Pakush.

Targi pracy pomagają nie tylko przyciągnąć potencjalnych kandydatów, ale także budują świadomość marki w danej branży i dają okazję do nawiązywania cennych relacji zawodowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C