ATC Rail S.A. uruchamia kolejne połączenie intermodalne

C

24-10-2012

  Obecnie firma oferuje regularny serwis już  z trzema lokalizacjami w Polsce.  Od listopada ATC Rail realizować będzie stały rozkład jazdy Gdynia - Warszawa - Gdynia dla kontenerów przewożonych w transporcie intermodalnym. Oznacza to już 10 regularnych połączeń tygodniowo z trójmiejskich portów do centralnych regionów kraju.       - Z początkiem listopada uruchamiamy tak długo oczekiwane przez rynek połączenie Trójmiasto - Warszawa. Mazowsze to region charakteryzujący się dużym skupiskiem eksportujących oraz importujących producentów i dystrybutorów, którzy do tej pory pozbawieni byli możliwości korzystania z tego typu usług - mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Rail S.A. Województwo mazowieckie to teraz już trzeci, po województwie wielkopolskim i łódzkim, kierunek do którego ATC Rail S.A. oferuje regularne połączenia intermodalne. Spółka proponuje rozkład jazdy w relacji Gdynia - Warszawa - Gdynia bazujący na 2 połączeniach w tygodniu. Na początku tego roku wprowadzono niekorzystne dla przedsiębiorców przepisy wprowadzające ograniczenia w przewozie ładunków ciężkich. W wyniku tych zmian, przedsiębiorcy zostali zmuszeni do znacznych redukcji wag transportowanych towarów. Odpowiedzią na  narzucone limity jest transport intermodalny, dzięki któremu przy wykorzystaniu odpowiednich rozwiązań, klient może zyskać nawet do 4 ton na ładunku. - Rosnąca ilość połączeń oferowanych przez ATC Rail S.A. jest wynikiem realizacji strategii Spółki w kierunku stworzenia efektywnego systemu połączeń intermodalnych integrującego transport kolejowy i drogowy. Sukcesywnie zmierzamy do tego, by być wiodącym, polskim operatorem intermodalnym - dodaje Jadeszko. 5 listopada wyruszy pierwszy pociąg z Gdyni do Warszawy.

 

rail1Obecnie firma oferuje regularny serwis już  z trzema lokalizacjami w Polsce.  Od listopada ATC Rail realizować będzie stały rozkład jazdy Gdynia – Warszawa – Gdynia dla kontenerów przewożonych w transporcie intermodalnym. Oznacza to już 10 regularnych połączeń tygodniowo z trójmiejskich portów do centralnych regionów kraju.

 

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


Z początkiem listopada uruchamiamy tak długo oczekiwane przez rynek połączenie Trójmiasto – Warszawa. Mazowsze to region charakteryzujący się dużym skupiskiem eksportujących oraz importujących producentów i dystrybutorów, którzy do tej pory pozbawieni byli możliwości korzystania z tego typu usług – mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Rail S.A.


Województwo mazowieckie to teraz już trzeci, po województwie wielkopolskim i łódzkim, kierunek do którego ATC Rail S.A. oferuje regularne połączenia intermodalne. Spółka proponuje rozkład jazdy w relacji Gdynia – Warszawa – Gdynia bazujący na 2 połączeniach w tygodniu.


Na początku tego roku wprowadzono niekorzystne dla przedsiębiorców przepisy wprowadzające ograniczenia w przewozie ładunków ciężkich. W wyniku tych zmian, przedsiębiorcy zostali zmuszeni do znacznych redukcji wag transportowanych towarów. Odpowiedzią na  narzucone limity jest transport intermodalny, dzięki któremu przy wykorzystaniu odpowiednich rozwiązań, klient może zyskać nawet do 4 ton na ładunku.


– Rosnąca ilość połączeń oferowanych przez ATC Rail S.A. jest wynikiem realizacji strategii Spółki w kierunku stworzenia efektywnego systemu połączeń intermodalnych integrującego transport kolejowy i drogowy. Sukcesywnie zmierzamy do tego, by być wiodącym, polskim operatorem intermodalnym – dodaje Jadeszko. 5 listopada wyruszy pierwszy pociąg z Gdyni do Warszawy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C