AWT uzyskał certyfikat bezpieczeństwa przewoźnika kolejowego

C

10-05-2013

  Międzynarodowy przewoźnik AWT, jako pierwszy zagraniczny podmiot gospodarczy uzyskał prawo do wykonywania przewozów kolejowych w Polsce. Czeska spółka otrzymała od Urzędu Transportu Kolejowego tzw. certyfikat bezpieczeństwa przewoźnika kolejowego.     Pierwsze pociągi AWT mogą pojawić się na torach podczas najbliższych kilku tygodni.   - Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa, uprawniającego do świadczenia usług przewozowych na polskich torach, wymagało przejścia dość złożonej procedury. Spółce Advanced World Transport a.s. udało się spełnić wszystkie wymagania polskich urzędów, jako pierwszemu przewoźnikowi z siedzibą poza terytorium tego kraju - powiedział dyrektor handlowy Grupy AWT, Edin Sose.   AWT działa już w Polsce jako spedytor - zapewnia usługi transportowe przy pomocy lokalnych partnerów i miejscowych pracowników. Przed kilkoma miesiącami przewoźnik założył w Polsce spółkę, AWT Rail PL, której czesko - polski zespół dysponuje wieloletnim doświadczeniem i znajomością polskiego rynku towarowego transportu kolejowego i kombinowanego oraz polskiego przemysłu ciężkiego. AWT Rail PL oferuje również usługi spedycyjne. Jednak rozpoczęcie świadczenia usług przewozowych przez AWT mogło nastąpić dopiero po uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa.   AWT będzie korzystał z lokomotyw elektrycznych i spalinowych, prowadzonych na razie wyłącznie przez polskich maszynistów. Celem szkoleń, które zostaną przeprowadzone w nadchodzących miesiącach, jest przeszkolenie własnych maszynistów uprawnionych do prowadzenia pociągów zarówno w Republice Czeskiej, jak i w Polsce.   W najbliższym czasie AWT zamierza interesować się przede wszystkim krótkimi trasami przygranicznymi na Śląsku.  

 

awttMiędzynarodowy przewoźnik AWT, jako pierwszy zagraniczny podmiot gospodarczy uzyskał prawo do wykonywania przewozów kolejowych w Polsce. Czeska spółka otrzymała od Urzędu Transportu Kolejowego tzw. certyfikat bezpieczeństwa przewoźnika kolejowego.

 

 


Pierwsze pociągi AWT mogą pojawić się na torach podczas najbliższych kilku tygodni.

 

– Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa, uprawniającego do świadczenia usług przewozowych na polskich torach, wymagało przejścia dość złożonej procedury. Spółce Advanced World Transport a.s. udało się spełnić wszystkie wymagania polskich urzędów, jako pierwszemu przewoźnikowi z siedzibą poza terytorium tego kraju – powiedział dyrektor handlowy Grupy AWT, Edin Sose.

 

AWT działa już w Polsce jako spedytor – zapewnia usługi transportowe przy pomocy lokalnych partnerów i miejscowych pracowników. Przed kilkoma miesiącami przewoźnik założył w Polsce spółkę, AWT Rail PL, której czesko – polski zespół dysponuje wieloletnim doświadczeniem i znajomością polskiego rynku towarowego transportu kolejowego i kombinowanego oraz polskiego przemysłu ciężkiego. AWT Rail PL oferuje również usługi spedycyjne. Jednak rozpoczęcie świadczenia usług przewozowych przez AWT mogło nastąpić dopiero po uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa.

 

AWT będzie korzystał z lokomotyw elektrycznych i spalinowych, prowadzonych na razie wyłącznie przez polskich maszynistów. Celem szkoleń, które zostaną przeprowadzone w nadchodzących miesiącach, jest przeszkolenie własnych maszynistów uprawnionych do prowadzenia pociągów zarówno w Republice Czeskiej, jak i w Polsce.

 

W najbliższym czasie AWT zamierza interesować się przede wszystkim krótkimi trasami przygranicznymi na Śląsku.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C