AXI IMMO doradza przy wynajmie na ponad 8 000 mkw. w Polsce Centralnej

C

13-12-2013

Konsultanci AXI IMMO odpowiedzialni za region Polski Centralnej reprezentowali trzech klientów przy negocjacji umów najmu na ponad 8 000 mkw. Dwie firmy, w tym Eurofoam, wynajęły powierzchnie magazynowe i biurowe w prywatnym magazynie w okolicy Zgierza. Łącznie obie firmy zajmą blisko 5 800 mkw. Natomiast, firma Pyroll zwiększy wynajmowaną powierzchnię o 2 400 mkw. w Diamond Business Park Stryków, który należy do AIG/Lincoln Polska.       Eurofoam Polska jest częścią grupy Eurofoam ? światowego lidera na rynku polimerów. Firma produkuje pianki poliuretanowe o szerokim wachlarzu właściwości i bogatej gamie zastosowań. Klient zajmie 2 850 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Drugi z klientów AXI IMMO wynajął 2 950 mkw.   Pyroll jest jednym z największych w Skandynawii producentem opakowań, papieru i materiałów potrzebnych do produkcji elementów reklamowych. Firma powstała w Finlandii, obecnie zatrudnia blisko 500 pracowników, a jej roczne obroty to ok. 90 mln euro.   Rynek magazynowy Polska Centralna ? komentarz Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO Region Polski Centralnej jest trzecim, co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce, z wolumenem nowoczesnej powierzchni magazynowej powyżej 1 mln mkw. Obecnie wskaźnik powierzchni niewynajętej wynosi ok. 13%, jednak w dużej mierze wynika to z wysokich pustostanów w parkach w Piotrkowie Trybunalskim. W Łodzi i Strykowie większość istniejącej powierzchni jest wynajęta (pustostany wynoszą odpowiednio 5% i 1%). Jednak cześć umów w w/w lokalizacjach to kontrakty krótkoterminowe, co w przyszłym roku może skutkować wzrostem poziomu pustostanów. W ciągu 3 kwartałów br. wynajęto ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej, do końca roku ten wyniki będzie jeszcze lepszy, gdyż kilka projektów jest w końcowej fazie negocjacji umów najmu.   W przyszłym roku możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu w regionie, zwłaszcza w segmencie klientów z sektora logistycznego oraz spożywczego. Szansą na dalszy rozwój regionu, zwłaszcza w lokalizacjach na osi północ ? południe będzie rozbudowa infrastruktury drogowej, zwłaszcza oddanie do użytku kolejnych odcinków autostrady A1 ? Toruń ? Kowale i Stryków ? Tuszyn. Czynsze powinny pozostać na stabilnym poziomie. Wzrastający poziom pustostanów będzie sukcesywnie niwelowany, dzięki stabilnemu wzrostowi popytu.

axi-immoKonsultanci AXI IMMO odpowiedzialni za region Polski Centralnej reprezentowali trzech klientów przy negocjacji umów najmu na ponad 8 000 mkw. Dwie firmy, w tym Eurofoam, wynajęły powierzchnie magazynowe i biurowe w prywatnym magazynie w okolicy Zgierza. Łącznie obie firmy zajmą blisko 5 800 mkw. Natomiast, firma Pyroll zwiększy wynajmowaną powierzchnię o 2 400 mkw. w Diamond Business Park Stryków, który należy do AIG/Lincoln Polska.

 

 

 

Eurofoam Polska jest częścią grupy Eurofoam ? światowego lidera na rynku polimerów. Firma produkuje pianki poliuretanowe o szerokim wachlarzu właściwości i bogatej gamie zastosowań. Klient zajmie 2 850 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Drugi z klientów AXI IMMO wynajął 2 950 mkw.

 

Pyroll jest jednym z największych w Skandynawii producentem opakowań, papieru i materiałów potrzebnych do produkcji elementów reklamowych. Firma powstała w Finlandii, obecnie zatrudnia blisko 500 pracowników, a jej roczne obroty to ok. 90 mln euro.

 

Rynek magazynowy Polska Centralna ? komentarz Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO

Region Polski Centralnej jest trzecim, co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce, z wolumenem nowoczesnej powierzchni magazynowej powyżej 1 mln mkw. Obecnie wskaźnik powierzchni niewynajętej wynosi ok. 13%, jednak w dużej mierze wynika to z wysokich pustostanów w parkach w Piotrkowie Trybunalskim. W Łodzi i Strykowie większość istniejącej powierzchni jest wynajęta (pustostany wynoszą odpowiednio 5% i 1%). Jednak cześć umów w w/w lokalizacjach to kontrakty krótkoterminowe, co w przyszłym roku może skutkować wzrostem poziomu pustostanów. W ciągu 3 kwartałów br. wynajęto ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej, do końca roku ten wyniki będzie jeszcze lepszy, gdyż kilka projektów jest w końcowej fazie negocjacji umów najmu.

 

W przyszłym roku możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu w regionie, zwłaszcza w segmencie klientów z sektora logistycznego oraz spożywczego. Szansą na dalszy rozwój regionu, zwłaszcza w lokalizacjach na osi północ ? południe będzie rozbudowa infrastruktury drogowej, zwłaszcza oddanie do użytku kolejnych odcinków autostrady A1 ? Toruń ? Kowale i Stryków ? Tuszyn. Czynsze powinny pozostać na stabilnym poziomie. Wzrastający poziom pustostanów będzie sukcesywnie niwelowany, dzięki stabilnemu wzrostowi popytu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C