Bardzo dobre wyniki finansowe PKP Cargo

C

28-04-2010

_ PKP CARGO S.A. osiągnęło w marcu br. blisko 50 mln zł zysku na sprzedaży. To drugi największy miesięczny wynik na sprzedaży w całej historii Spółki. Zysk na sprzedaży w minionym miesiącu wyniósł 48,4 mln zł. Wyższy miesięczny zysk Spółka zanotowała tylko raz w swojej historii, w czerwcu 2004 roku. Dla porównania zysk na sprzedaży w październiku, najlepszym pod tym względem miesiącu całego 2009 roku, wyniósł jedynie 16,5 mln zł, niemal trzykrotnie mniej.   Dobre wyniki marca sprawiły, że Spółka znacząco poprawiła swoje wyniki także w całym pierwszym kwartale roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły w ciągu trzech miesięcy 1,06 mld zł, czyli 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W tym samym czasie koszty zwiększyły się zaledwie o 1,5 proc. - Dalecy jesteśmy od popadania w euforię, pamiętajmy, że w pierwszych dwóch miesiącach roku wynik na sprzedaży był ujemny. Nie ukrywam jednak, że z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania celu zapowiadanego na 2010 rok, czyli osiągnięcia dodatniego wyniku finansowego na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych - komentuje Janusz Lach, członek zarządu Spółki ds. finansowych. Prezes PKP CARGO Wojciech Balczun zastrzega jednocześnie, że kontynuowanie pozytywnego trendu w kolejnych miesiącach 2010 roku jest uzależnione od dalszej, konsekwentnej realizacji programu naprawczego przyjętego przez zarząd Spółki oraz skutecznego ograniczania kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. W marcu br. PKP CARGO S.A. przewiozło 10,21 mln ton towarów, czyli 31,7 proc. więcej niż rok wcześniej (w całym 2009 roku lepsze pod tym względem były tylko wrzesień, październik i listopad, czyli okres tradycyjnych "żniw przewozowych"). W pierwszym kwartale 2010 przewozy wyniosły 25,54 mln ton, w porównaniu do 21,69 mln ton przed rokiem (wzrost o 17,7 proc.).

_

PKP CARGO S.A. osiągnęło w marcu br. blisko 50 mln zł zysku na sprzedaży. To drugi największy miesięczny wynik na sprzedaży w całej historii Spółki.


Zysk na sprzedaży w minionym miesiącu wyniósł 48,4 mln zł. Wyższy miesięczny zysk Spółka zanotowała tylko raz w swojej historii, w czerwcu 2004 roku. Dla porównania zysk na sprzedaży w październiku, najlepszym pod tym względem miesiącu całego 2009 roku, wyniósł jedynie 16,5 mln zł, niemal trzykrotnie mniej.


 

Dobre wyniki marca sprawiły, że Spółka znacząco poprawiła swoje wyniki także w całym pierwszym kwartale roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły w ciągu trzech miesięcy 1,06 mld zł, czyli 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W tym samym czasie koszty zwiększyły się zaledwie o 1,5 proc.


– Dalecy jesteśmy od popadania w euforię, pamiętajmy, że w pierwszych dwóch miesiącach roku wynik na sprzedaży był ujemny. Nie ukrywam jednak, że z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania celu zapowiadanego na 2010 rok, czyli osiągnięcia dodatniego wyniku finansowego na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych – komentuje Janusz Lach, członek zarządu Spółki ds. finansowych.


Prezes PKP CARGO Wojciech Balczun zastrzega jednocześnie, że kontynuowanie pozytywnego trendu w kolejnych miesiącach 2010 roku jest uzależnione od dalszej, konsekwentnej realizacji programu naprawczego przyjętego przez zarząd Spółki oraz skutecznego ograniczania kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa.


W marcu br. PKP CARGO S.A. przewiozło 10,21 mln ton towarów, czyli 31,7 proc. więcej niż rok wcześniej (w całym 2009 roku lepsze pod tym względem były tylko wrzesień, październik i listopad, czyli okres tradycyjnych “żniw przewozowych”). W pierwszym kwartale 2010 przewozy wyniosły 25,54 mln ton, w porównaniu do 21,69 mln ton przed rokiem (wzrost o 17,7 proc.).

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C