Bezpieczny transport najmłodszych pasażerów

C

29-07-2014

Grupa Raben została strategicznym partnerem logistycznym kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.         Inspekcje fotelików odbywają się w różnych miastach Polski. Polegają na sprawdzeniu właściwego doboru fotelika oraz poprawnego montażu fotelika i dziecka w foteliku. Akcja umożliwia również konsultacje ze specjalistami, którzy radzą, jak można zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pociech. Jak pokazują badania 70% fotelików samochodowych montowanych jest nieprawidłowo. „Nasi interesariusze oczekują od nas wspierania bezpieczeństwa drogowego. Prowadzimy zatem, wraz z policją, spotkania z przedszkolakami, podczas których uświadamiamy ich, jak być widocznym na drodze. Kierowcy zatrudnieni w spółkach Grupy Raben są szkoleni z udzielania pomocy przedmedycznej. Inspekcja fotelików doskonale wpisuje się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, promując bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów” – komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.   Raben Group po raz kolejny dba o bezpieczeństwo dzieci w samochodach. Pierwszym takim przedsięwzięciem było wsparcie kampanii „Pierwszy fotelik”, skierowanej do zmotoryzowanych rodziców spodziewających się dziecka.     „Kampania Inspekcje Fotelików to bezpośrednie spotkania, kontrole, pokazy i instruktaże dla rodziców. Doświadczenie pokazuje, że taka forma jest najskuteczniejszym sposobem na rzeczywistą poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Coraz więcej rodziców jest świadomych tego, że aby zapewnić dziecku ochronę, fotelik powinien posiadać wysokie noty w niezależnych testach zderzeniowych. Niestety, nieprawidłowy montaż nawet najlepszego urządzenia może kosztować dziecko utratę zdrowia, a nawet życia. Inspekcje Fotelików, dzięki wsparciu Raben, wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w całej Polsce” - dodaje Paweł Kurpiewski, ekspert fotelik.info: Inspekcje fotelików odbędą się m.in. w Poznaniu, Łodzi, Siedlcach, Krakowie, Rybniku, Katowicach, Gdańsku, Toruniu, Bałtowie, Kraśniku i Warszawie. Informacje i zapisy: www.inspekcje-fotelikow.pl

bezpieczny-transport-najmlodszych-1Grupa Raben została strategicznym partnerem logistycznym kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.

 

 

 

 

Inspekcje fotelików odbywają się w różnych miastach Polski. Polegają na sprawdzeniu właściwego doboru fotelika oraz poprawnego montażu fotelika i dziecka w foteliku. Akcja umożliwia również konsultacje ze specjalistami, którzy radzą, jak można zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pociech. Jak pokazują badania 70% fotelików samochodowych montowanych jest nieprawidłowo.

„Nasi interesariusze oczekują od nas wspierania bezpieczeństwa drogowego. Prowadzimy zatem, wraz z policją, spotkania z przedszkolakami, podczas których uświadamiamy ich, jak być widocznym na drodze. Kierowcy zatrudnieni w spółkach Grupy Raben są szkoleni z udzielania pomocy przedmedycznej. Inspekcja fotelików doskonale wpisuje się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, promując bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów” – komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.

 

Raben Group po raz kolejny dba o bezpieczeństwo dzieci w samochodach. Pierwszym takim przedsięwzięciem było wsparcie kampanii „Pierwszy fotelik”, skierowanej do zmotoryzowanych rodziców spodziewających się dziecka.

 

bezpieczny-transport-najmlodszych-2

 

„Kampania Inspekcje Fotelików to bezpośrednie spotkania, kontrole, pokazy i instruktaże dla rodziców. Doświadczenie pokazuje, że taka forma jest najskuteczniejszym sposobem na rzeczywistą poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Coraz więcej rodziców jest świadomych tego, że aby zapewnić dziecku ochronę, fotelik powinien posiadać wysokie noty w niezależnych testach zderzeniowych. Niestety, nieprawidłowy montaż nawet najlepszego urządzenia może kosztować dziecko utratę zdrowia, a nawet życia. Inspekcje Fotelików, dzięki wsparciu Raben, wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w całej Polsce” – dodaje Paweł Kurpiewski, ekspert fotelik.info:

Inspekcje fotelików odbędą się m.in. w Poznaniu, Łodzi, Siedlcach, Krakowie, Rybniku, Katowicach, Gdańsku, Toruniu, Bałtowie, Kraśniku i Warszawie. Informacje i zapisy: www.inspekcje-fotelikow.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C