Biznesowa hybryda od Panasonic

C

07-03-2017

Panasonic wprowadza do oferty Toughpad FZ-Q2, pierwszy notebook klasy semi-rugged z odłączanym ekranem. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach technicznych, jak również kadrze menadżerskiej. Wyróżnia je wzmocniona obudowa i jednocześnie niewielka, jak na tę klasę urządzeń, waga niespełna 2 kg.   Toughpad FZ-Q2 jest urządzeniem 2w1 klasy semi-rugged. Model został wyposażony w 12,5-calowy wyświetlacz Full HD (1920x1080) z pojemnościowym ekranem IPS oferującym do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. W zestawie znajduje się także pojemnościowy rysik do pisania. Urządzenie posiada szeroką gamę portów biznesowych, w tym USB 3.0, HDMI i LAN. Opcjonalnie oferowany będzie również moduł 4G LTE oraz czytnik kart stykowych i bezstykowych. Za komunikację i rejestrację obrazów odpowiada przednia kamera internetowa 2 MP z mikrofonem stereo oraz kamera tylna 8 MP. Z kolei wprowadzanie danych ułatwia pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura.   Obudowa Toughpada FZ-Q2 wykorzystuje stopy magnezu, dzięki czemu wytrzymuje upadek z wysokości do 76 cm. Za sprawą braku wentylatora model sprawdza się w zapylonym otoczeniu. Jednocześnie jest dzięki temu stosunkowo lekki i cienki. Notebook ma 44 mm grubości i waży 1,93 kg. Z kolei sam tablet ma jedynie 22 mm grubości przy wadze 1,09 kg. Dodatkowo klawiatura jest odporna na zalanie, a ekran przystosowany do pracy w czasie opadów oraz przy ostrym świetle.    FZ-Q2 zaprojektowano z myślą o zastosowaniu - zarówno wśród inżynierów, techników i pracowników serwisowych, jak również wśród menadżerów oraz handlowców. Dlatego też wraz z Toughpadem dostępne będą dodatkowe akcesoria, takie jak uchwyt naręczny, pozwalający swobodnie operować urządzeniem w jednej ręce czy podpórka biurkowa do pracy stacjonarnej. Opcjonalnie będzie go można również wyposażyć w specjalny uchwyt obrotowy o zakresie 360 stopni, który ułatwi pracę z tabletem w pozycji poziomej i pionowej. Z kolei dzięki biurkowej stacji dokującej z blokadą Kensington urządzenie można będzie bez problemu wykorzystywać w roli komputera stacjonarnego.   Z myślą o obsłudze aplikacji biznesowych, model FZ-Q2 wyposażono w procesor 6 generacji Intel Core m5-6Y57 vPro (z 4 MB Smart Cache, o częstotliwości 1,1 GHz do 2,8 GHz) z technologią Intel HD Graphics 515. Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 10 Pro, przy czym istnieje możliwość przejścia na Windows 7. Dysponuje dyskiem SSD o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 GB) oraz 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB).   Toughpad FZ-Q2 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od maja 2017 roku w cenie od 10100,00 zł netto.    

Panasonic FZ Q2 3Panasonic wprowadza do oferty Toughpad FZ-Q2, pierwszy notebook klasy semi-rugged z odłączanym ekranem. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach technicznych, jak również kadrze menadżerskiej. Wyróżnia je wzmocniona obudowa i jednocześnie niewielka, jak na tę klasę urządzeń, waga niespełna 2 kg.

 

Toughpad FZ-Q2 jest urządzeniem 2w1 klasy semi-rugged. Model został wyposażony w 12,5-calowy wyświetlacz Full HD (1920×1080) z pojemnościowym ekranem IPS oferującym do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. W zestawie znajduje się także pojemnościowy rysik do pisania. Urządzenie posiada szeroką gamę portów biznesowych, w tym USB 3.0, HDMI i LAN. Opcjonalnie oferowany będzie również moduł 4G LTE oraz czytnik kart stykowych i bezstykowych. Za komunikację i rejestrację obrazów odpowiada przednia kamera internetowa 2 MP z mikrofonem stereo oraz kamera tylna 8 MP. Z kolei wprowadzanie danych ułatwia pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura.

 

Obudowa Toughpada FZ-Q2 wykorzystuje stopy magnezu, dzięki czemu wytrzymuje upadek z wysokości do 76 cm. Za sprawą braku wentylatora model sprawdza się w zapylonym otoczeniu. Jednocześnie jest dzięki temu stosunkowo lekki i cienki. Notebook ma 44 mm grubości i waży 1,93 kg. Z kolei sam tablet ma jedynie 22 mm grubości przy wadze 1,09 kg. Dodatkowo klawiatura jest odporna na zalanie, a ekran przystosowany do pracy w czasie opadów oraz przy ostrym świetle. 

 

FZ-Q2 zaprojektowano z myślą o zastosowaniu – zarówno wśród inżynierów, techników i pracowników serwisowych, jak również wśród menadżerów oraz handlowców. Dlatego też wraz z Toughpadem dostępne będą dodatkowe akcesoria, takie jak uchwyt naręczny, pozwalający swobodnie operować urządzeniem w jednej ręce czy podpórka biurkowa do pracy stacjonarnej. Opcjonalnie będzie go można również wyposażyć w specjalny uchwyt obrotowy o zakresie 360 stopni, który ułatwi pracę z tabletem w pozycji poziomej i pionowej. Z kolei dzięki biurkowej stacji dokującej z blokadą Kensington urządzenie można będzie bez problemu wykorzystywać w roli komputera stacjonarnego.

 

Z myślą o obsłudze aplikacji biznesowych, model FZ-Q2 wyposażono w procesor 6 generacji Intel Core m5-6Y57 vPro (z 4 MB Smart Cache, o częstotliwości 1,1 GHz do 2,8 GHz) z technologią Intel HD Graphics 515. Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 10 Pro, przy czym istnieje możliwość przejścia na Windows 7. Dysponuje dyskiem SSD o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 GB) oraz 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB).

 

Toughpad FZ-Q2 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od maja 2017 roku w cenie od 10100,00 zł netto.

 

Panasonic FZ Q2 1Panasonic FZ Q2 2

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C