Bombardier zdobywa zamówienie na dostarczenie 10 lokomotyw TRAXX dla AKIEM

C

26-08-2014

Bombardier Transportation podpisał kontrakt z firmą leasingowa Akiem S.A. na dostawę 10 lokomotyw BOMBARDIER TRAXX DC, z opcją na kolejnych 10 pojazdów.           Lokomotywy będą wykorzystywane w transporcie towarowym w Polsce i we Włoszech. Dostawy zaplanowano na trzeci kwartał 2015 i pierwszy kwartał 2016 roku. Nowe pojazdy powiększą posiadaną przez Akiem flotę złożoną z 15 lokomotyw TRAXX, zamówionych w 2013 r. Tylko w Polsce eksploatowanych jest około 70 lokomotyw TRAXX  - jest to największa flota nowoczesnych lokomotyw obecnie eksploatowanych w tym kraju. Z kolei we Włoszech w eksploatacji znajduje się ponad 100 lokomotyw TRAXX.   Lokomotywy mogą poruszać się z prędkością do 140 km/h i są znane ze swojej wysokiej niezawodności, doskonałych właściwości trakcyjnych, efektywnego zużycia energii oraz niskich kosztów utrzymania. Montaż lokomotyw będzie prowadzony w Vado Ligure we Włoszech. Produkcja nadwozi tradycyjnie odbywa się w polskim zakładzie Bombardier we Wrocławiu, wózków w Siegen w Niemczech, zaś przetwornice trakcyjne wyprodukuje zakład w Trapaga w Hiszpanii.   Sprawdzone lokomotywy BOMBARDIER TRAXX DC eksploatowane są od 2007 r. W Polsce, Włoszech i Hiszpanii eksploatowanych jest obecnie ponad 160 lokomotyw TRAXX DC .TRAXX jest uważany za najbardziej udaną platformę lokomotyw w Europie – łącznie sprzedano 1700 lokomotyw przeznaczonych do ruchu towarowego i pasażerskiego.    

Bombardier-TRAXX-1Bombardier Transportation podpisał kontrakt z firmą leasingowa Akiem S.A. na dostawę 10 lokomotyw BOMBARDIER TRAXX DC, z opcją na kolejnych 10 pojazdów.

 

 

 

 

 

Lokomotywy będą wykorzystywane w transporcie towarowym w Polsce i we Włoszech. Dostawy zaplanowano na trzeci kwartał 2015 i pierwszy kwartał 2016 roku. Nowe pojazdy powiększą posiadaną przez Akiem flotę złożoną z 15 lokomotyw TRAXX, zamówionych w 2013 r. Tylko w Polsce eksploatowanych jest około 70 lokomotyw TRAXX  – jest to największa flota nowoczesnych lokomotyw obecnie eksploatowanych w tym kraju. Z kolei we Włoszech w eksploatacji znajduje się ponad 100 lokomotyw TRAXX.

 

Lokomotywy mogą poruszać się z prędkością do 140 km/h i są znane ze swojej wysokiej niezawodności, doskonałych właściwości trakcyjnych, efektywnego zużycia energii oraz niskich kosztów utrzymania. Montaż lokomotyw będzie prowadzony w Vado Ligure we Włoszech. Produkcja nadwozi tradycyjnie odbywa się w polskim zakładzie Bombardier we Wrocławiu, wózków w Siegen w Niemczech, zaś przetwornice trakcyjne wyprodukuje zakład w Trapaga w Hiszpanii.

 

Sprawdzone lokomotywy BOMBARDIER TRAXX DC eksploatowane są od 2007 r. W Polsce, Włoszech i Hiszpanii eksploatowanych jest obecnie ponad 160 lokomotyw TRAXX DC .
TRAXX jest uważany za najbardziej udaną platformę lokomotyw w Europie – łącznie sprzedano 1700 lokomotyw przeznaczonych do ruchu towarowego i pasażerskiego.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C