Brytyjska inspekcja DVSA wybrała program TachoScan Control

C

06-10-2016

Jedna z największych inspekcji w Europie, brytyjska Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), dawniej VOSA, wybrała program TachoScan Control, firmy Inelo. DVSA to inspekcja transportu drogowego w Wielkiej Brytanii, prowadząca kontrole w Szkocji, Walii i Anglii. Do roku 2014 była znana pod nazwą Vehicle and Operator Services Agency (VOSA), kiedy to została zastąpiona przez Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA). Inspekcja zatrudnia 4500 pracowników, istnieje od roku 2003 (do 2014 jako VOSA). Zamówienie opiewało na 294 licencje, jednak już teraz inspekcja planuje zakup kolejnych 9 licencji. Program TachoScan Control, konkurował z wieloma programami z całej Europy jak również przeszedł szereg testów, w wyniku których został uznany za profesjonalne narzędzie dla służb kontrolujących czas pracy kierowców.   W ramach wdrożenia w programie zostały wprowadzone nowe funkcjonalności, które pozwoliły na pełne dostosowanie programu dla DVSA. Dodatkowo, jako ostatni element wdrożenia, trenerzy Inelo przeprowadzili tygodniowe szkolenie w Wielkiej Brytanii, w trakcie którego przeszkolili 30 trenerów, którzy będą przekazywali wiedzę o programie pozostałym inspektorom. Szkolenie było prowadzone w dwóch grupach po 15 osób i każda z grup odbyła dwudniowe szkolenie. Po zakończeniu cyklu szkoleń firma Inelo otrzymała bardzo pozytywny feedback, iż program w znacznym stopniu przyśpieszy i ułatwi pracę inspektorów. W krótkim czasie, bo już pierwszego dnia po szkoleniu, inspektorzy samodzielnie w czasie kontroli drogowej wykryli manipulacje przy pomocy programu TachoScan Control.   Po dostarczeniu licencji i wdrożeniu obecnie już trzy służby kontrolne w Wielkiej Brytanii używają programu TachoScan Control– DVSA (dawniej VOSA), DVA oraz Policja.

inspeckjaJedna z największych inspekcji w Europie, brytyjska Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), dawniej VOSA, wybrała program TachoScan Control, firmy Inelo. DVSA to inspekcja transportu drogowego w Wielkiej Brytanii, prowadząca kontrole w Szkocji, Walii i Anglii. Do roku 2014 była znana pod nazwą Vehicle and Operator Services Agency (VOSA), kiedy to została zastąpiona przez Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA). Inspekcja zatrudnia 4500 pracowników, istnieje od roku 2003 (do 2014 jako VOSA).

Zamówienie opiewało na 294 licencje, jednak już teraz inspekcja planuje zakup kolejnych 9 licencji. Program TachoScan Control, konkurował z wieloma programami z całej Europy jak również przeszedł szereg testów, w wyniku których został uznany za profesjonalne narzędzie dla służb kontrolujących czas pracy kierowców.

 

W ramach wdrożenia w programie zostały wprowadzone nowe funkcjonalności, które pozwoliły na pełne dostosowanie programu dla DVSA. Dodatkowo, jako ostatni element wdrożenia, trenerzy Inelo przeprowadzili tygodniowe szkolenie w Wielkiej Brytanii, w trakcie którego przeszkolili 30 trenerów, którzy będą przekazywali wiedzę o programie pozostałym inspektorom. Szkolenie było prowadzone w dwóch grupach po 15 osób i każda z grup odbyła dwudniowe szkolenie. Po zakończeniu cyklu szkoleń firma Inelo otrzymała bardzo pozytywny feedback, iż program w znacznym stopniu przyśpieszy i ułatwi pracę inspektorów. W krótkim czasie, bo już pierwszego dnia po szkoleniu, inspektorzy samodzielnie w czasie kontroli drogowej wykryli manipulacje przy pomocy programu TachoScan Control.

 

Po dostarczeniu licencji i wdrożeniu obecnie już trzy służby kontrolne w Wielkiej Brytanii używają programu TachoScan Control– DVSA (dawniej VOSA), DVA oraz Policja.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C