Cargonexx wchodzi na polski rynek

C

21-03-2017

Serwis oferowany przez spedycję Cargonexx cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po udanym starcie na rynku niemieckim, firma Cargonexx, która postawiła na sztuczną inteligencję w transporcie drogowym, wchodzi na polski rynek i zaprezentuje się firmom transportowym na targanch MT TSL 22.03-24.03 (Ptak Warsaw Expo) w Nadarzynie k. Warszawy.   Cargonexx jest niemiecką spedycją z siedzibą w Hamburgu, która postawiła na cyfrowe technologie w transporcie drogowym. Sercem firmy jest algorytm matematyczny. Analizuje on nieustannie setki danych transportowych takich jak pogoda, czy obecna sytuacja na drodze. Dzięki tej technologii można przewidywać podaż i popyt na przewóz każdego ładunku w transporcie drogowym. Podobne technologie są stosowane przez Google czy Amazon. Bazują one na sieciach neuronowych, znanych częściej pod pojęciem „sztucznej inteligencji”. Na Cargonexx zarejestrowało się obecnie ponad 2000 firm transportowych.   „Od początku działalności zauważyliśmy duże zaintersowanie naszym serwisem firm transportowych z Polski. Pierwsze zlecenie transportowe udostępnione na platformie Cargonexx trafiło nawet do polskiego przewoźnika. Liczba zarejestrowanych polskich firm transportowych ciągle wzrasta. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nasz serwis musimy zaoferować również w państwach sąsiadujących z Niemcami”, mówi prezes firmy Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Aby już niebawem na Cargonexx były dostępne nie tylko zlecenia kabotażowe na terenie Niemiec, firma Cargonexx zbiera obecnie dane niezbędne do obliczenia cen rynkowych za ładunki realizowane w ruchu międzynarodowym i krajowym w Polsce.   Ekspansja do krajów sąsiadujących z Niemcami, która ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, jest wg prezesa firmy Cargonexx przewidywanym krokiem w rozwoju firmy: „Cargonexx jest przyszłością transportu drogowego. Stworzyliśmy jedyną w swoim rodzaju sieć transportową opartą na sztucznej inteligencji, aby umożliwić naszym klientom zawieranie zleceń transportowych poprzez jedno kliknięcie, a korzystanie z naszego serwisu jest i pozostanie bezpłatne.” Zainteresowani przedsiębiorcy mogą na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki w Nadarzynie k. Warszawy w dn. 22.03 do 24.03.2017r. przy stanowisku E285 osobiście zapoznać się z ideologią, która kryje się za Cargonexx.

programming 942487 1920Serwis oferowany przez spedycję Cargonexx cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po udanym starcie na rynku niemieckim, firma Cargonexx, która postawiła na sztuczną inteligencję w transporcie drogowym, wchodzi na polski rynek i zaprezentuje się firmom transportowym na targanch MT TSL 22.03-24.03 (Ptak Warsaw Expo) w Nadarzynie k. Warszawy.

 

Cargonexx jest niemiecką spedycją z siedzibą w Hamburgu, która postawiła na cyfrowe technologie w transporcie drogowym. Sercem firmy jest algorytm matematyczny. Analizuje on nieustannie setki danych transportowych takich jak pogoda, czy obecna sytuacja na drodze. Dzięki tej technologii można przewidywać podaż i popyt na przewóz każdego ładunku w transporcie drogowym. Podobne technologie są stosowane przez Google czy Amazon. Bazują one na sieciach neuronowych, znanych częściej pod pojęciem „sztucznej inteligencji”. Na Cargonexx zarejestrowało się obecnie ponad 2000 firm transportowych.

 

„Od początku działalności zauważyliśmy duże zaintersowanie naszym serwisem firm transportowych z Polski. Pierwsze zlecenie transportowe udostępnione na platformie Cargonexx trafiło nawet do polskiego przewoźnika. Liczba zarejestrowanych polskich firm transportowych ciągle wzrasta. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nasz serwis musimy zaoferować również w państwach sąsiadujących z Niemcami”, mówi prezes firmy Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Aby już niebawem na Cargonexx były dostępne nie tylko zlecenia kabotażowe na terenie Niemiec, firma Cargonexx zbiera obecnie dane niezbędne do obliczenia cen rynkowych za ładunki realizowane w ruchu międzynarodowym i krajowym w Polsce.

 

Ekspansja do krajów sąsiadujących z Niemcami, która ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, jest wg prezesa firmy Cargonexx przewidywanym krokiem w rozwoju firmy: „Cargonexx jest przyszłością transportu drogowego. Stworzyliśmy jedyną w swoim rodzaju sieć transportową opartą na sztucznej inteligencji, aby umożliwić naszym klientom zawieranie zleceń transportowych poprzez jedno kliknięcie, a korzystanie z naszego serwisu jest i pozostanie bezpłatne.” Zainteresowani przedsiębiorcy mogą na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki w Nadarzynie k. Warszawy w dn. 22.03 do 24.03.2017r. przy stanowisku E285 osobiście zapoznać się z ideologią, która kryje się za Cargonexx.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C