Centrum Południe: sennder powiększa biuro

C

16-02-2022

Cyfrowy spedytor drogowy sennder, powiększa wrocławskie biuro, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla rozwijającego się zespołu. Firma wynajmie kolejne piętro, ponad 1300 mkw. w Centrum Południe we Wrocławiu.

Centrum Południe to wieloetapowa inwestycja, która docelowo zaoferuje 85 tysięcy mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Jej pierwszy etap zakończył się w lipcu 2020 roku, a rok później Skanska rozpoczęła prace nad drugą fazą. To pierwszy obiekt szwedzkiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska, który będzie mógł pochwalić się prestiżowym certyfikatem WELL. Projekt został już odznaczony innym wyróżnieniem WELL Health-Safety Rating.

W styczniu 2021 roku sennder wynajął w Centrum Południe ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej oraz 200-metrowy taras. W tym roku firma planuje wynajęcie kolejnego piętra o powierzchni ponad 1300 mkw. oraz połączenie dwóch kondygnacji w jedną całość. Wrocławski zespół firmy powiększył się w ciągu roku z prawie 50 pracowników w 2020 roku do ponad 120 pod koniec 2021. Obecnie sennder planuje zatrudnić w Polsce blisko 60 nowych osób.

– Polska pozostaje kluczowym regionem dla naszej firmy. Większość podmiotów logistycznych nadal działa w oparciu o tradycyjne narzędzia, dlatego istnieje duży popyt na spedycję cyfrową – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający sennder Polska. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem lokalnych talentów we Wrocławiu. Planujemy powiększyć nasz dotychczasowy zespół: dziś jest to ponad 120 osób, a naszym celem jest 190. Jestem bardzo zadowolony z możliwości współpracy ze Skanska.

Jednym z powodów rozbudowy wrocławskiego biura jest zapewnienie pracownikom takich udogodnień, jak zjeżdżalnia do przemieszczania się pomiędzy piętrami, stół bilardowy i sale konferencyjne z ruchomymi ścianami. Ma to na celu stworzenie środowiska pracy, które sprzyja kreatywności i współdziałaniu.

– Powiększenie powierzchni biurowej firmy sennder jest dowodem na to, że biura wciąż odgrywają istotną rolę w działalności wielu organizacji – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

Centrum Południe jest w 100% zasilane energią elektryczną pochodzącą z farm wiatrowych. Ponadto jest to pierwszy kompleks biurowy we Wrocławiu, w ramach którego ułożono antysmogowy chodnik wykonany z zielonego betonu. Filtry oczyszczające powietrze, nawilżacze adiabatyczne i system wentylacji umożliwiają dostarczenie aż o 30% więcej świeżego powietrza niż w przypadku standardowych powierzchni biurowych. W przestrzeniach publicznych zastosowano oświetlenie LED. Na terenach zielonych w obrębie Centrum Południe nie używa się szkodliwych pestycydów i herbicydów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C