Centrum Południe wita nowego najemcę

C

15-07-2020

Skanska oraz sennder zdalnie przeprowadziły transakcję najmu we wrocławskim Centrum Południe. Firma zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej.

Skanska oraz sennder zdalnie przeprowadziły transakcję najmu we wrocławskim Centrum Południe. Firma zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej. Do wyłącznej dyspozycji będzie miała również prawie dwustumetrowy taras. Przeprowadzka zaplanowana jest na koniec stycznia 2021 roku.

 

 

Firma sennder działa w branży logistyki transportu drogowego towarów w segmencie ładunków całopojazdowych. Wykorzystując własną technologię informatyczną, rozwija logistykę w nowym kierunku i wprowadza nowy poziom przejrzystości i elastyczności w branży.

– Współpraca z firmą sennder to świetny przykład tego, jak mimo utrudnień można sprawnie i efektywnie przeprowadzić proces transakcji najmu. Ograniczenia spowodowane koronawirusem nie pozwoliły na zastosowanie standardowych procedur, w tym spotkań na budowie. Bazowaliśmy wyłącznie na wizualizacjach i dostępnych kanałach komunikacji. To było spore wyzwanie, ale dzięki zaangażowaniu i chęciom obu stron wszystko świetnie zadziałało – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Budynek, do którego wprowadzi się firma sennder, znajduje się w Centrum Południe we Wrocławiu. Najemcy, oprócz udogodnień nowoczesnego biurowca, będą mieli do dyspozycji specjalnie zaaranżowane przestrzenie na zewnątrz. Użytkownicy biur oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli m.in. spędzić czas w kawiarni czy przy fontannie, skorzystać z uroków małej architektury oraz terenów zielonych. Deweloper szczególną uwagę zwrócił także na bioróżnorodność posadzonych roślin.

Dla sennder, przy wyborze nowej siedziby kluczowym aspektem był duży taras na wyłączność, dostępny bezpośrednio z powierzchni najmu, z którego pracownicy firmy będą mogli korzystać na co dzień. Jako, że plany inwestycji nie zakładały pierwotnie połączenia powierzchni biurowej z tarasem, a etap prac na budowie był już zaawansowany, generalny wykonawca, deweloper i najemca stanęli przed niemałym wyzwaniem. Dzięki elastyczności Skanska i współpracy wszystkich stron udało się wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie.

– Centrum Południe to nowatorski projekt, który idealnie odzwierciedla innowacyjne podejście grupy sennder do transportu drogowego w Europie. Absolutnym priorytetem naszej firmy jest komfort pracy. Biurowiec zapewnia nam odpowiednią przestrzeń do rozwoju, stworzenia stref relaksu, zaplecza konferencyjnego oraz wyłączny dostęp do powierzchni tarasowej, a wszystko to w topowej lokalizacji – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający sennder Polska.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C