Certyfikat Great Place to Work po raz czwarty dla GLS Poland

C

13-02-2023

Blisko tysiąc pracowników wysoko oceniło pracę w GLS Poland. Największymi plusami są: równe traktowanie, szacunek do zespołu i przyjazna atmosfera. GLS Poland po raz czwarty zdobywa certyfikat Great Place to Work, który określa poziom zadowolenia pracowników.

952 osoby, czyli 80%. zespołu GLS Poland, wzięło udział w anonimowej ankiecie Great Place to Work i pozytywnie oceniło swojego pracodawcę w kategoriach szacunku, uczciwości, wiarygodności i koleżeństwa. Te noty pozwoliły GLS po raz czwarty uzyskać renomowany certyfikat Great Place to Work, który otrzymują firmy z najlepiej funkcjonującą kulturą organizacji miejsca pracy. W 2022 roku dla twierdzenia „Biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że ta firma jest świetnym miejscem pracy” GLS uzyskał 75% pozytywnych odpowiedzi.

– Przyznany nam po raz kolejny certyfikat jeszcze bardziej motywuje nas do dbania o pracowników i stwarzania im komfortowych warunków do pracy oraz rozwoju. Opinie zespołu są dla nas niezmiernie istotnie, bo to właśnie ci ludzie stanowią serce naszej firmy. Bez nich działalność GLS byłaby po prostu niemożliwa – mówi Anna Franke, HR manager GLS Poland.

 

Za co doceniają GLS?

Szacunek i uczciwość, w tych kategoriach GLS zdobył najwyższe noty w badaniu. Pracownicy firmy zwrócili uwagę przede wszystkim na równe traktowanie: bez względu na wiek, pochodzenie, płeć czy orientację seksualną. Tu poziom zadowolenia kształtuje się na poziomie od 86 do 91%. Bardzo wysoko oceniono także bezpieczne warunki pracy (91%) i możliwość wzięcia przez pracowników dnia wolnego, gdy tego naprawdę potrzebują (również 91%).

Ważną kwestią było podejście kadry menadżerskiej do pracowników. Zespół GLS uważa, że kierownictwo prowadzi firmę w sposób etyczny (84%), a menadżerowie pozwalają pracownikom na swobodę działania i nie patrzą im całym czas na ręce (84%).

Wysokie noty, podobnie jak w ostatnich latach, GLS otrzymał za koleżeńską atmosferę. Doceniono serdeczne przyjęcie nowych pracowników (89%), a także dobrą adaptację na nowym stanowisku podczas transferów wewnątrz firmy (84%). Pracownicy cenią sobie również fakt, że w GLS panuje przyjazna atmosfera (83%), a wszyscy pracują dla jednej sprawy (80%). Atutem dla zespołu (84%) są także dobre warunki, które pozwalają pogodzić pracę z obowiązkami rodzica lub opiekuna.

Certyfikat Great Place to Work jest uznawany na całym świecie i co roku ubiega się o nią ponad 10 tys. firm w 60 krajach.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C