Certyfikat QEP dla Agility

C

02-11-2017

Agility, dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, ​jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych.

Agility, dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, ​jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych.

Certyfikatem QEP Expert (Qualified Envirotainer Provider Expert) zostały objęte działania operacyjne Agility na lotnisku EuroAirport w szwajcarskiej Bazylei, które prowadzone są w ramach Pharma Competence Centre Agility (PCC). PCC odpowiada za zarządzanie zarówno chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych jak i transportem w temperaturze kontrolowanej. Rocznie obsługuje ponad 20 tys. przesyłek wrażliwych na temperaturę, które są transportowane na całym świecie. 

Logistyka produktów farmaceutycznych jest bardzo złożona i nie istnieją w niej uniwersalne rozwiązania, które można zastosować do obsługi wszystkich klientów. Dlatego wspólnie z podwykonawcami robimy wszystko, by zapewnić jak najwyższą jakość i standardy przy transporcie każdego ładunku. Fakt, że jako pierwsza firma spedycyjna uzyskaliśmy od Envirotainer certyfikat na poziomie Expert potwierdza, że nasze starania są skuteczne –  powiedział Eric ten Kate, Global Vice President Life Sciences Agility. 

W ramach programu Qualified Envirotainer Provider (QEP) firma ocenia spedytorów oraz linie lotnicze i przyznaje wyróżnienia tym, którzy spełniają najwyższe wymagania i standardy przewozu towarów w kontenerach chłodniczych Envirotainer. Przy okazji dziesiątej rocznicy programu zaczęliśmy przyznawać oddziałom certyfikaty QEP na poziomach Basic, Advanced lub Expert. QEP Expert przyznawany jest tylko tym firmom, które zapewniają najwyższy poziom przeszkolenia i jakości obsługi. Niezbędne są również określone możliwości fizyczne, a także duże doświadczenie w zakresie obsługi produktów farmaceutycznych. Nie znam wielu innych firm spedycyjnych, które spełniałyby tak surowe kryteria – mówi Chris Fore, Compliance Manager Envirotainer.

Akredytowany operator, aby uzyskać status QEP Expert, musi mieć wdrożone i pracować w oparciu o Dobre Praktyki Dystrybucyjne, zarządzać magazynem do składowania produktów farmaceutycznych w temperaturze kontrolowanej od 15°C do 25°C, a także obsługiwać miesięcznie przynajmniej 15 przesyłek w kontenerach Envirotainer. Cieszymy się z uzyskania statusu QEP Expert przez nasze Centrum Kompetencji w Szwajcarii. Wierzymy, że dzięki temu Agility będzie w stanie długoterminowo spełniać rosnące wymogi klientów z branży farmaceutycznej oraz rozwijać się wspólnie z nimi – powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C