CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

C

24-06-2020

Dzięki kolejnym przejęciom, strategicznym inwestycjom i rozszerzaniu działalności o nowe kraje CEVA Logistics chce stać się czołowym graczem na całym afrykańskim rynku usług logistycznych.

 

CEVA Logistics nabyła pakiet kontrolny AMI Worldwide, znanego afrykańskiego dostawcy usług logistycznych z rozwiniętą siecią oddziałów we Wschodniej i Południowej Afryce oraz ponad 100-letnim doświadczeniem w obsłudze klientów z tego regionu. Dzięki tej transakcji od 1 lipca globalną sieć logistyczną CEVA wzmocnią oddziały AMI Worldwide zlokalizowane w 12 krajach oraz blisko 1000 pracowników. Będą bazą do dalszej ekspansji firmy i kolejnych inwestycji na kontynencie afrykańskim. Celem ma być zapewnienie klientom CEVA dostępu do zintegrowanej sieci logistycznej, ułatwienie przepływu ładunków w Afryce oraz wzmocnienie wymiany handlowej z resztą świata.

 

CEVA przyłącza CCIS

Do sieci CEVA w Mali, Burkina Faso i Wybrzeżu Kości Słoniowej dołączą również trzy lokalizacje CMA CGM Inland Services (CCIS). Intermodalna infrastruktura ma stanowić platformę rozwojową usług zarówno na lądzie jak i na morzu. Oprócz wielu rozwiązań związanych z zarządzaniem flotą kontenerową na lądzie, jej oferta obejmuje usługi spedycyjne oraz fracht oceaniczny połączone z usługami o wartości dodanej, takimi jak zarządzanie serwisem „reeferów” (kontenery chłodnicze), załadunek i rozładunek kontenerów, suchy port oraz usługi depotowe.

CEVA wzmacnia też obecność w Mauretanii, gdzie rozpoczęła działalność w ramach obsługi operacyjnej korytarzy tranzytowych. Natomiast utworzona w Etiopii nowa spółka joint venture z MACFAA zostanie przyłączona do sieci CEVA po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

 

Lider w Afryce

Dzięki nowym, strategicznym inwestycjom CEVA znacząco rozszerzy możliwości działalności w Afryce. Oferując pełen zakres usług logistycznych, będzie mogła sprostać oczekiwaniom dynamicznie rozwijających się rynków retail i dóbr konsumpcyjnych. Jednocześnie CEVA zapewni klientom kompleksową obsługę w ramach rozbudowanej globalnej sieci, gwarantując najwyższą jakość usług i wiedzę ekspercką.

Docelowo sieć logistyczna CEVA Logistics w Afryce ma objąć:

– 41 krajów, gdzie będzie działać 79 oddziałów,

– 1 300 pracowników,

– 19 magazynów o łącznej powierzchni 135 tys. mkw.,

– flotę 1 500 samochodów ciężarowych.

 

– Na całym kontynencie afrykańskim firmy mają przed sobą duże perspektywy wzrostu. Istotne znaczenie w ich zmaterializowaniu się odgrywają rozwiązania logistyczne, które zapewnią sprawne funkcjonowanie łańcuchów dostaw i przepływów handlowych. Dzięki strategicznym planom ekspansji, CEVA może odegrać kluczową rolę we wspieraniu społeczno-gospodarczego rozwoju kontynentu, oferując klientom pełen zakres dopasowanych i innowacyjnych rozwiązań, połączonych z doświadczeniem oraz doskonałością operacyjną. W taki sposób chcemy stać się wiodącym graczem w tej części świata. Od grudnia 2020 roku CEVA Logistics stanie się jedyną marką reprezentującą wszystkie nasze operacje w Afryce – zapowiada Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

 

Obecnie w Afryce CEVA bezpośrednio obsługuje następujące kraje:

– Afryka Zachodnia – Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Mauretania

– Afryka Środkowa – Angola, Demokratyczna Republika Konga

– Afryka Południowa – Botswana, Malawi, Mozambik, Republika Południowej Afryki, Zambia, Zimbabwe

– Afryka Wschodnia – Burundi, Dżibuti, Etiopia, Kenia, Rwanda, Tanzania, Uganda

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C