CEVA Logistics zacieśnia współpracę z Pernod Ricard

C

27-11-2020

CEVA Logistics wygrała właśnie 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard w zakresie magazynowania oraz dystrybucji jego wyrobów w Tajlandii, rozszerzając tym samym swoje usługi w Azji Południowo-Wschodniej.

CEVA Logistics wygrała właśnie 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard w zakresie magazynowania oraz dystrybucji jego wyrobów w Tajlandii, rozszerzając tym samym swoje usługi w Azji Południowo-Wschodniej.

 

 

 

Światowy producent napojów alkoholowych obecny jest w Tajlandii od ponad 20 lat. W styczniu 2020 r. Pernod Ricard Thailand ogłosił przetarg, który miał na celu podniesienie jakości usług magazynowania i standardów obsługi logistycznej. Jego zwycięzcą została CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM. Co warto podkreślić, operator współpracuje już z Pernord Ricard w innym kraju Azji Południowo-Wschodniej, na Filipinach. Nowy kontrakt jest nie tylko rozszerzeniem tej umowy o nowy kraj, ale ma wyznaczyć drogę do rozpoczęcia działań w innych państwach tego regionu.

W Tajlandii CEVA Logistics ma świadczyć dla Pernord Ricard usługi w zakresie magazynowania, dystrybucji – przewozów importowych i transportu krajowego, pośrednictwa celnego oraz zarządzać będzie składem celnym. Umowa obejmuje też usługi o wartości dodanej, w tym banderolowanie, etykiety ostrzegawcze, przygotowywanie pudełek na prezenty i przepakowywanie. W skali roku CEVA odpowiadać będzie za obsługę 19 milionów butelek likieru i wyrobów alkoholowych obejmujących 26 marek likierów, szampanów oraz win.

 

Magazyn Bangna-Bangkoku dla Pernord Ricard

Zgodnie z umową, CEVA Logistics przekształci działający w Bangna-Bangkoku swój magazyn typu multi-user o powierzchni 7600 mkw. w obiekt przeznaczony wyłącznie obsłudze Pernod Ricard. Wysokiej klasy magazyn, klimatyzowany i zarządzany zgodnie ze standardami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), zapewni „pod jednym dachem” również pełną obsługę celną, w tym skład celny.

Szybkie uruchomienie nowych operacji będzie możliwe dzięki zaangażowaniu doświadczonego zespołu i zastosowaniu metodologii CEVA Logistics „zero defect start-up” (ZDS). ZDS jest procesem, który pozwala na sprawne wdrażanie nowych projektów w oparciu o najlepsze praktyki i precyzyjne planowanie, zgodnie z celami ustalonymi między klientami a CEVA.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C