CHEP Europe, firma świadcząca usługi związane z łańcuchem dostaw, otrzymała wyróżnienie EcoVadis Gold w uznaniu osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Tym samym CHEP znalazł się w gronie 5% najlepiej ocenianych dostawców w skali światowej. Jest również jedyną firmą działającą w obszarze łańcucha dostaw, która otrzymała tę ocenę piąty rok z rzędu.
– To kolejne już wyróżnienie jest dla nas sygnałem, że kierunek, który wyznaczyliśmy sobie przed laty jest nie tylko właściwy, ale stanowi też przykład tego, co można osiągnąć stawiając człowieka i środowisko w centrum swoich działań. Cieszy nas, że nasz model biznesowy, oparty na założeniach gospodarki obiegu zamkniętego, pozwala tworzyć przestrzeń dla współpracy wielu uczestników łańcucha dostaw z korzyścią dla nich i dla środowiska – komentuje Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager CHEP Polska.
Ocenę „Gold” CHEP otrzymał za wdrażanie proekologicznej polityki rozwoju oraz dobrych praktyk w obszarze zatrudnienia, odpowiedzialnego biznesu oraz łańcucha dostaw. Metodologia EcoVadis bazuje na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, obejmujących inicjatywy, takie jak Global Reporting Initiative, ONZ Global Compact oraz normę ISO 26000. Za pomocą 198 kategorii, agencja ocenia 60 tys. firm ze 155 krajów.
CHEP należy do Grupy Brambles – globalnego dostawcy usług dla łańcucha dostaw. Model biznesowy grupy opiera się na współdzieleniu, wielokrotnym wykorzystaniu palet i innego rodzaju nośników. W ostatnim czasie Grupa została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w rankingu wydawanego przez agencję Dow Jones magazynu Barron’s. Brambles otrzymała to wyróżnienie za działania na rzecz ochrony środowiska, realizowane poprzez wdrożenie modelu biznesowego zgodnego z założeniami gospodarki cyrkularnej.
Jako sygnatariusz porozumienia ONZ Global Compact, Grupa Brambles wyznaczyła sobie realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, które są ściśle powiązane z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).
– Jesteśmy bardzo dumni z kolejnej nagrody będącej wyrazem uznania dla naszej aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Odpowiedzialność społeczna jest fundamentem wszystkich naszych działań. Jako pionierzy modelu biznesowego o obiegu zamkniętym zawsze dążymy do eliminowania odpadów w ramach łańcucha dostaw. W ten sposób chronimy lasy i redukujemy ilość odpadów trafiających na wysypiska. Jesteśmy świadomi, że współużytkowanie i wielokrotne wykorzystanie w warunkach ograniczonych zasobów jest korzystne dla całego społeczeństwa. W samym tylko zeszłym roku nasze działania przełożyły się na redukcję 1,3 megaton odpadów oraz 2 mln ton CO2, a także na uratowanie 1,7 mln drzew. Ponadto prowadzimy aktywny program wolontariacki, w ramach którego nasi pracownicy mogą poświęcić trzy dni robocze w roku na różne inicjatywy charytatywne. W 2019 roku zrealizowaliśmy aż 21 600 godzin pracy wolontariackiej na całym świecie – podkreśla Geraint Thomas, CHEP Europe Sustainability Director