Chep Polska i Colian świętują 10-lecie współpracy

C

16-06-2020


Chep Polska już od 10 lat wspiera rozwój grupy Colian. Zarządzając gospodarką paletową grupy, Chep Polska zwiększa efektywność oraz jakość całego łańcucha dostaw jednego z największych producentów słodyczy i napojów.

 

Współpraca pomiędzy firmami nieustannie się rozwija. Obecnie udział palet Chep w łańcuchu dostaw grupy Colian wynosi ok. 99%. Największy wzrost odnotowano w obszarze Last Mile Solutions (rozwiązań dla ostatniej mili), gdzie w samym 2019 r., pobrania półpalet i ćwierćpalet powiększyły się odpowiednio o 110% i 80% rok do roku.

– Współpraca z firmą Chep pozwoliła nam zoptymalizować procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem palet w magazynach, jak również zapewniła gwarancję dostaw nośników oraz ich rzetelną ocenę jakościową. Dzięki temu możemy skupić się na kluczowych dla nas obszarach działalności i tym samym podnosić doskonałość operacyjną firmy – mówi Tomasz Kosik, prezes zarządu firmy Colian Logistic.

Aktywna w obszarze trzech dywizji biznesowych – słodyczowym, napojowym i kulinarnym – firma Colian to grupa kapitałowa, która nieustannie wzmacnia swoją pozycję rynkową. Obecnie w jej ofercie znajdują się znane i lubiane polskie marki takie jak Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. W ostatnim czasie grupa przejęła spółkę Elizabeth Shaw, brytyjskiego dostawcę luksusowych wyrobów czekoladowych, oraz irlandzką Lily O’Brien’s. Co ważne, zapowiada dalszy rozwój, zarówno organiczny, jak i poprzez akwizycje. Dynamiczny wzrost sprawił, że spółka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań w obszarze logistyki i magazynowania, a integralną jej częścią stał się Colian Logistic oferujący usługi z zakresu transportu i spedycji oraz magazynowania. Dziś jest jednym z największych przewoźników, który w 2019 roku zrealizował 27 tys. transportów palet Chep na terenie całego kraju. W ramach swojej działalności firma prowadzi również pełny outsourcing w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji.

– Nasz model biznesowy odpowiada na potrzeby sektora FMCG, który charakteryzuje duża dynamika popytu. Pooling Chep gwarantuje bezpieczeństwo dostawy nośników zawsze wtedy i w takiej ilości, jaka jest w danej chwili wymagana. Nasza europejska sieć liczy obecnie 240 lokalizacji, co pozwala nam szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów i zarządzać dostawami z wielu lokalizacji – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, Chep Polska i kraje bałtyckie.

– Na wczesnym etapie naszej działalności związanej z transportem i logistyką, współpraca z Chep pomagała nam budować pozycję rynkową. Z jednej strony odbieraliśmy palety z rynku i dowoziliśmy je do centrów serwisowych, z drugiej realizowaliśmy dostawy palet do klientów Chep. To pozwoliło zoptymalizować system transportowy i wyeliminować puste przebiegi oraz znacznie zredukować koszty – mówi Daniel Nowicki, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju Colian.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C