Chylonia Business Park na ukończeniu

C

30-09-2020

Kończy się proces komercjalizacji nowoczesnego obiektu biurowo-magazynowego Chylonia Business Park w Gdyni. Pozostały ostatnie wolne miejsca w części biurowej. W planach jest dalsza rozbudowa inwestycji.

Kończy się proces komercjalizacji nowoczesnego obiektu biurowo-magazynowego Chylonia Business Park w Gdyni. Pozostały ostatnie wolne miejsca w części biurowej. W planach jest dalsza rozbudowa inwestycji.

 

 

Położony w zyskującej na znaczeniu gdyńskiej dzielnicy Chylonia obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Hala magazynowa wysokiego składowania o powierzchni 4550 m kw. została w całości wynajęta w trakcie pierwszego etapu komercjalizacji. Jednym z głównych najemców inwestycji, która była stopniowo oddawana do użytku, została firma Elektronika S.A., bezpośredni importer, przedstawiciel i autoryzowany dystrybutor producentów światowego chłodnictwa freonowego oraz glikolowego.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się część biurowa. Dotychczas wynajęto blisko 2/3 spośród dostępnej powierzchni 2700 m kw. Pozostała część oczekuje na ostatnich najemców.

– Nie spodziewaliśmy się tego, że nasz obiekt spotka się z aż tak dużym odzewem. Wysoka jakość inwestycji, zgodna z najwyższymi światowymi standardami logistycznymi oraz doskonała lokalizacja, gwarantująca bliskość centrum miasta oraz dogodne połączenie z innymi częściami kraju za pośrednictwem przebiegającej obok drogi krajowej nr 6, przyciągnęły do nas wielu najemców – przekonuje Marcin Janczewski, kierownik projektu WRI Investment.

Dodatkowym atutem obiektu są rozwiązania, gwarantujące ponadprzeciętne bezpieczeństwo sanitarne jego użytkowników. Inwestor zainstalował w części biurowej nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji, zapewniające przepływ, a także stałą cyrkulację świeżego powietrza, minimalizując tym samym ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami oraz wirusami. W ocenie Marcina Janczewskiego był to ważny element wielu negocjacji biznesowych.

– Wielu potencjalnych najemców pytało o rozwiązania, gwarantujące ich pracownikom bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania obiektu. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić ich oczekiwania.

 

Już wkrótce rozbudowa obiektu

Zainteresowanie obiektem znacząco przekroczyło możliwości najmu. Dużym popytem cieszyła się zwłaszcza część magazynowa. Z tego powodu inwestor, chcąc sprostać potrzebom tych klientów, dla których zabrakło miejsca, podjął decyzję o rozbudowie kompleksu o dodatkową halę wysokiego składowania o powierzchni blisko 4000 m kw. Pierwsze prace budowlane ruszą w I kwartale 2021 roku, natomiast ich zakończenie oraz oddanie obiektu do użytku jest planowane na trzeci kwartał tego samego roku. Hala będzie zaopatrzona w cztery doki przeładunkowe oraz cztery bramy. Doświetlenie za pośrednictwem pasm montowanych w dachu hali zapewni dostęp światła dziennego, a co za tym idzie możliwość zaimplementowania produkcji i konfekcji. Budynek będzie wykonany zgodnie z najwyższymi standardami izolacji termicznej zapewniającymi niespotykaną dla tego typu obiektów energooszczędność.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C