CiTi One – nowy błyskawiczny wózek Still

C

02-07-2010

  {modal href="/images/stories/still_citi_one_big.jpg"} {/modal} Firma Still wzbogaciła swoją ofertę o wózek niskiego podnoszenia do dostaw w strefie miejskiej. Jego głównymi zaletami są: zwrotność, cicha praca oraz zdolność do pokonywania przeszkód. Wózek CiTi One służy do transportu towarów o masie do 500 kg. Jego głównym zadaniem jest pomoc w wypakowaniu dostaw w centrach miast oraz miejscach użyteczności publicznej.     Jego cichy sposób poruszania się, cieszy nie tylko operatora, ale również mieszkańców pobliskich domów. Ułatwia on rozładunek z pojazdów ciężarowych na chodnik, w rejonie ruchu pieszego, na rynkach, a także podczas targów. Pracuje "na wyższym" poziomie - co oznacza, że bez trudu pokonuje przeszkody takie jak wyboje czy krawężniki. Jego funkcjonalność ma zastosowanie także w transporcie wewnętrznym nawet na nierównym podłożu. Prędkość maksymalna wózka wynosi 6 km/h bez ładunku (4,5 km/h z ładunkiem), dlatego jest znacznie szybszy od tradycyjnych paleciaków.   {modal href="/images/stories/still_citi_one1_big.jpg"}{/modal}Wózek jest przystosowany zarówno dla osób prawo - jak i leworęcznych, dzięki ergonomicznemu kształtowi dyszla. Joystick sterujący (przełącznik kulkowy) jest umieszczony na środku uchwytu co gwarantuje bezpieczeństwo operatora podczas podnoszenia, opuszczania, a także podczas przemieszczania. Bezpieczne manewrowanie na rampie jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi zatrzymania z funkcją nie pozwalającą na stoczenie pojazdu.   Zwarta budowa wózka sprawia, że jest on bardzo zwrotny i mieści się w każdym pojeździe dostawczym. Jest przy tym bardzo lekki, bo waży zaledwie 100 kg. Umożliwia to pokonywanie wzniesień do 8% nachylenia również z ładunkiem. Specjalnie wyprofilowane koło napędowe umożliwia pokonanie progów i przejść do wysokości 70 mm, w zależności od stopnia załadunku. Koła nośne natomiast zostały osadzone w półksiężycowatym systemie podnoszącym w celu ułatwienia wsuwania wideł pod palety.   CiTi One jest przystosowany do pracy w bardzo niskich (do -15 st. C.) i bardzo wysokich temperaturach (do +50 st. C.). W zależności od miejsca użytkowania, Still proponuje łatwe do wymiany baterie w trzech rozmiarach. Zapewniają one efektywną eksploatację - czas jazdy przekracza dwie godziny na jednym ładowaniu. Zamknięty w obudowie napęd jest zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Do obsługi wózka wymagane jest przeszkolenie operatora.   Wózek CiTi One - dane techniczne Udźwig: do 500 kg Masa własna wózka: 100 kg Prędkość maksymalna z ładunkiem: 4,5 km/h Prędkość maksymalna bez ładunku: 6 km/h Napęd: 0,3 kW Koło napędowe: 310 mm średnicy i 85 mm szerokości Długość wideł: 1150 mm Wymiar L2: 410 mm Żywotność baterii: ponad dwugodzinna jazda (15 Ah) Zakres temperatur użycia: od -15 do +50 stopni Celsjusza

 

{modal href=”/images/stories/still_citi_one_big.jpg”}

{/modal}

Firma Still wzbogaciła swoją ofertę o wózek niskiego podnoszenia do dostaw w strefie miejskiej. Jego głównymi zaletami są: zwrotność, cicha praca oraz zdolność do pokonywania przeszkód.


Wózek CiTi One służy do transportu towarów o masie do 500 kg. Jego głównym zadaniem jest pomoc w wypakowaniu dostaw w centrach miast oraz miejscach użyteczności publicznej.

 

 

Jego cichy sposób poruszania się, cieszy nie tylko operatora, ale również mieszkańców pobliskich domów. Ułatwia on rozładunek z pojazdów ciężarowych na chodnik, w rejonie ruchu pieszego, na rynkach, a także podczas targów. Pracuje “na wyższym” poziomie – co oznacza, że bez trudu pokonuje przeszkody takie jak wyboje czy krawężniki. Jego funkcjonalność ma zastosowanie także w transporcie wewnętrznym nawet na nierównym podłożu. Prędkość maksymalna wózka wynosi 6 km/h bez ładunku (4,5 km/h z ładunkiem), dlatego jest znacznie szybszy od tradycyjnych paleciaków.

 

{modal href=”/images/stories/still_citi_one1_big.jpg”}{/modal}Wózek jest przystosowany zarówno dla osób prawo – jak i leworęcznych, dzięki ergonomicznemu kształtowi dyszla. Joystick sterujący (przełącznik kulkowy) jest umieszczony na środku uchwytu co gwarantuje bezpieczeństwo operatora podczas podnoszenia, opuszczania, a także podczas przemieszczania. Bezpieczne manewrowanie na rampie jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi zatrzymania z funkcją nie pozwalającą na stoczenie pojazdu.

 


Zwarta budowa wózka sprawia, że jest on bardzo zwrotny i mieści się w każdym pojeździe dostawczym. Jest przy tym bardzo lekki, bo waży zaledwie 100 kg. Umożliwia to pokonywanie wzniesień do 8% nachylenia również z ładunkiem.


Specjalnie wyprofilowane koło napędowe umożliwia pokonanie progów i przejść do wysokości 70 mm, w zależności od stopnia załadunku. Koła nośne natomiast zostały osadzone w półksiężycowatym systemie podnoszącym w celu ułatwienia wsuwania wideł pod palety.

 

CiTi One jest przystosowany do pracy w bardzo niskich (do -15 st. C.) i bardzo wysokich temperaturach (do +50 st. C.). W zależności od miejsca użytkowania, Still proponuje łatwe do wymiany baterie w trzech rozmiarach. Zapewniają one efektywną eksploatację – czas jazdy przekracza dwie godziny na jednym ładowaniu.


Zamknięty w obudowie napęd jest zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Do obsługi wózka wymagane jest przeszkolenie operatora.

 

Wózek CiTi One – dane techniczne

Udźwig: do 500 kg

Masa własna wózka: 100 kg

Prędkość maksymalna z ładunkiem: 4,5 km/h

Prędkość maksymalna bez ładunku: 6 km/h

Napęd: 0,3 kW

Koło napędowe: 310 mm średnicy i 85 mm szerokości

Długość wideł: 1150 mm

Wymiar L2: 410 mm

Żywotność baterii: ponad dwugodzinna jazda (15 Ah)

Zakres temperatur użycia: od -15 do +50 stopni Celsjusza

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C