Co 20 samochód w Polsce z szybą NordGlass

C

23-08-2012

  Największy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad 1 milion kierowców w Polsce zostało posiadaczami szyb wyprodukowanych przez NordGlass.       Grupa NordGlass produkuje rocznie 1 mln szyb w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Koszalinie i Słupsku. Ponad 70% sprzedaży kierowana jest na eksport. Szyby NordGlass można kupić niemal w całej Europie, a także w Afryce, Azji, Ameryce Południowej oraz od niedawna w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 5 lat firma rośnie średnio o 20% każdego roku. Mimo silnej koncentracji na rynkach zagranicznych, NordGlass stale umacnia swoją pozycję w Polsce. Jako lider rynku serwisowania i wymiany szyb posiada 37 firmowych punktów na terenie całego kraju oraz współpracuje z 80 punktami partnerskimi. Statystycznie prawie co 20 samochód w Polsce jeździ z szybą NordGlass. Cieszy nas, że nasza marka zdobyła tak wielkie zaufanie wśród kierowców, gdyż nie można sobie wyobrazić lepszej rekomendacji dla naszych usług - mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu. Rynek szyb stale się rozwija. Mimo, że sprzedaż nowych aut od paru lat notuje spadki to z roku na rok liczba samochodów w Polsce rośnie. Według GUS w 2010 r. po polskich drogach jeździło ich ponad 23 mln. NordGlass z asortymentem obejmującym ok. 1200 modeli szyb jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na wymianę i naprawę szyb w autach osobowych jak i ciężarowych. Według publikowanych w zeszłym miesiącu badań SMG/KRC 26% kierowców przyznaje, że jeździ w uszkodzoną szybą ryzykując bezpieczeństwo jazdy na drodze oraz negatywne konsekwencje związane z ewentualnym zatrzymaniem przez Policję. W przypadku kontroli drogowej, uszkodzona szyba czołowa może być powodem odebrania dowodu rejestracyjnego a kierowca może być ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.

 

szybaNajwiększy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad 1 milion kierowców w Polsce zostało posiadaczami szyb wyprodukowanych przez NordGlass.

 

 

 


Grupa NordGlass produkuje rocznie 1 mln szyb w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Koszalinie i Słupsku. Ponad 70% sprzedaży kierowana jest na eksport. Szyby NordGlass można kupić niemal w całej Europie, a także w Afryce, Azji, Ameryce Południowej oraz od niedawna w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 5 lat firma rośnie średnio o 20% każdego roku. Mimo silnej koncentracji na rynkach zagranicznych, NordGlass stale umacnia swoją pozycję w Polsce. Jako lider rynku serwisowania i wymiany szyb posiada 37 firmowych punktów na terenie całego kraju oraz współpracuje z 80 punktami partnerskimi.


Statystycznie prawie co 20 samochód w Polsce jeździ z szybą NordGlass. Cieszy nas, że nasza marka zdobyła tak wielkie zaufanie wśród kierowców, gdyż nie można sobie wyobrazić lepszej rekomendacji dla naszych usług – mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu.


Rynek szyb stale się rozwija. Mimo, że sprzedaż nowych aut od paru lat notuje spadki to z roku na rok liczba samochodów w Polsce rośnie. Według GUS w 2010 r. po polskich drogach jeździło ich ponad 23 mln. NordGlass z asortymentem obejmującym ok. 1200 modeli szyb jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na wymianę i naprawę szyb w autach osobowych jak i ciężarowych.


Według publikowanych w zeszłym miesiącu badań SMG/KRC 26% kierowców przyznaje, że jeździ w uszkodzoną szybą ryzykując bezpieczeństwo jazdy na drodze oraz negatywne konsekwencje związane z ewentualnym zatrzymaniem przez Policję. W przypadku kontroli drogowej, uszkodzona szyba czołowa może być powodem odebrania dowodu rejestracyjnego a kierowca może być ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C