COMPLEX LOGISTIC stawia na rozwój

C

20-08-2010

  {modal href="/images/stories/complex1_big.jpg"} {/modal} Spółka COMPLEX LOGISTIC, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej COMPLEX S.A., jest coraz aktywniejsza na rynku usług logistycznych. Udoskonalanie infrastruktury oraz podjęte działania handlowo-marketingowe doprowadziły do podpisania bezterminowej umowy z KOMPUTRONIK S.A. na świadczenie pełnej obsługi logistycznej.  COMPLEX LOGISTIC, jedna z kluczowych spółek Grupy Kapitałowej COMPLEX S.A., zajmująca się świadczeniem usług z zakresu logistyki magazynowej oraz spedycji, dynamicznie rozwija obszar swojej działalności. Nowocześnie wyposażone centrum logistyczne zlokalizowane na terenie Parku Logistycznego, u skrzyżowania autostrad A1 i A2 w Strykowie zyskało uznanie KOMPUTRONIK S.A. Zaowocowało to podpisaniem bezterminowej umowy na świadczenie pełnej obsługi logistycznej. Szacunkowa wartość kontraktu w ciągu 5 lat wyniesie 36 milionów złotych. Dzięki outsourcingowi logistyki KOMPUTRONIK S.A. będzie mógł skoncentrować swoje działania na kluczowej działalności, powierzając odpowiedzialność za obsługę złożonych procesów wyspecjalizowanemu centrum logistycznemu, zoptymalizuje zarządzanie oraz uniknie kosztów rozbudowy istniejącej struktury magazynowo-logistycznej. W bieżącym roku Spółka zamierza utrzymać poziom rozwoju, a także podjąć zmiany w zakresie funkcjonalności centrum logistycznego. W tym celu firma wzmocniła aktywność handlowo-marketingową oraz zainicjowała projekt praktyk studenckich we współpracy z Politechniką Łódzką. {modal href="/images/stories/complex2_big.jpg"}{/modal}COMPLEX LOGISTIC pracuje nad udoskonalaniem swojej infrastruktury. Potrójny system składowania, w tym regały wysokiego składowania, regały przepływowe z systemem przenośników rolkowych oraz automatyczne, windowe regały dynamiczne pozwalają na dopasowanie systemu składowania do specjalnych wymagań towaru. Regały windowe, dzięki swej budowie służyć będą towarom wysokiej wartości jako tzw. "bezpieczne sejfy", co podniesie poziom bezpieczeństwa towarów i jakość świadczonych usług. Nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa łańcucha dostawy mają na celu podniesienie jej konkurencyjności oraz atrakcyjność na rynku usług logistycznym w kraju. Za sprawą zarządzania WMS strefy składowania w połączeniu z systemem przenośników, sorterów i stanowisk kompletacji i kontroli, możliwa jest kompletacja kilkudziesięciu tysięcy linii na dobę, co jest kluczowe np. przy sprzedaży internetowej, gdzie istotny jest termin odbioru towaru. Ekspresowa dystrybucja jest standardem podczas ścisłej współpracy z największymi firmami przewozowymi i kurierskimi.  

 

{modal href=”/images/stories/complex1_big.jpg”}

{/modal}
Spółka COMPLEX LOGISTIC, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej COMPLEX S.A., jest coraz aktywniejsza na rynku usług logistycznych. Udoskonalanie infrastruktury oraz podjęte działania handlowo-marketingowe doprowadziły do podpisania bezterminowej umowy z KOMPUTRONIK S.A. na świadczenie pełnej obsługi logistycznej.
 


COMPLEX LOGISTIC, jedna z kluczowych spółek Grupy Kapitałowej COMPLEX S.A., zajmująca się świadczeniem usług z zakresu logistyki magazynowej oraz spedycji, dynamicznie rozwija obszar swojej działalności. Nowocześnie wyposażone centrum logistyczne zlokalizowane na terenie Parku Logistycznego, u skrzyżowania autostrad A1 i A2 w Strykowie zyskało uznanie KOMPUTRONIK S.A. Zaowocowało to podpisaniem bezterminowej umowy na świadczenie pełnej obsługi logistycznej. Szacunkowa wartość kontraktu w ciągu 5 lat wyniesie 36 milionów złotych. Dzięki outsourcingowi logistyki KOMPUTRONIK S.A. będzie mógł skoncentrować swoje działania na kluczowej działalności, powierzając odpowiedzialność za obsługę złożonych procesów wyspecjalizowanemu centrum logistycznemu, zoptymalizuje zarządzanie oraz uniknie kosztów rozbudowy istniejącej struktury magazynowo-logistycznej.


W bieżącym roku Spółka zamierza utrzymać poziom rozwoju, a także podjąć zmiany w zakresie funkcjonalności centrum logistycznego. W tym celu firma wzmocniła aktywność handlowo-marketingową oraz zainicjowała projekt praktyk studenckich we współpracy z Politechniką Łódzką.


{modal href=”/images/stories/complex2_big.jpg”}{/modal}COMPLEX LOGISTIC pracuje nad udoskonalaniem swojej infrastruktury. Potrójny system składowania, w tym regały wysokiego składowania, regały przepływowe z systemem przenośników rolkowych oraz automatyczne, windowe regały dynamiczne pozwalają na dopasowanie systemu składowania do specjalnych wymagań towaru. Regały windowe, dzięki swej budowie służyć będą towarom wysokiej wartości jako tzw. “bezpieczne sejfy”, co podniesie poziom bezpieczeństwa towarów i jakość świadczonych usług. Nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa łańcucha dostawy mają na celu podniesienie jej konkurencyjności oraz atrakcyjność na rynku usług logistycznym w kraju.


Za sprawą zarządzania WMS strefy składowania w połączeniu z systemem przenośników, sorterów i stanowisk kompletacji i kontroli, możliwa jest kompletacja kilkudziesięciu tysięcy linii na dobę, co jest kluczowe np. przy sprzedaży internetowej, gdzie istotny jest termin odbioru towaru. Ekspresowa dystrybucja jest standardem podczas ścisłej współpracy z największymi firmami przewozowymi i kurierskimi.

 


Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C