Consafe usprawnia zarządzanie magazynem Nestle Waters Polska

C

13-07-2010

  {modal href="/images/stories/consafe_big.jpg"} {/modal} Firma Consafe Logistics wdrożyła Effect Warehouse - system klasy WMS w oddziale Nestlé Waters Polska, spółce największego na świecie koncernu spożywczego, zajmującego się produkcją i dystrybucją wody Nałączowianka. Nowy system zapewnia przejrzysty i precyzyjny obraz stanów magazynowych oraz zapewnia racjonalną gospodarkę przestrzenią magazynową. Effect Warehouse wdrożono w magazynie Zakładu Produkcyjnego Nałęczów.   Rozwiązanie Effect Warehouse zapewnia czytelną informację o wykorzystaniu powierzchni i lokalizacji składowanych towarów. System działa na standardowej platformie MS Windows i został zintegrowany z oprogramowaniem IFS Application, systemem klasy ERP wykorzystywanym w zarządzaniu łańcuchem dostaw.   - Z punktu widzenia Nestle kluczowe było wdrożenie systemu, który umożliwia nie tylko śledzenie jakościowe towarów w łańcuchu dostaw, ale także operacje magazynowe. To jeden z głównych argumentów uzasadniających wybór Effect Warehouse. Obsługa magazynu stała się wydajniejsza i prostsza, ponieważ pracownicy mają obecnie pełną wiedzę o lokalizacji asortymentu, konkretnym numerze serii i innych wymaganych parametrach - twierdzi Jacek Korczykowski, IS/IT Manager and Market Purchasing Coordinator w Nestlé Waters Polska S.A. Dotychczasowa technologia nie spełniała już oczekiwań pracowników Nestle Waters. Szybki rozwój magazynu i wykorzystanie dodatkowej powierzchni wymagało kompleksowego rozwiązania, które zapewniałoby m.in. szczegółowy podział na lokalizacje magazynowe czy dokładną kontrolę nad partiami produktów na poziomie palety. Effect Warehouse przejął funkcjonalności poprzedniego systemu wdrożonego także przez Consafe Logistics, umożliwiając migrację danych do nowego rozwiązania WMS,  a tym samym zapewniając ciągłość pracy magazynu.   Nowe rozwiązanie umożliwia także obsługę kodów kreskowych na materiałach produkcyjnych, co ułatwi pracownikom Nestle bieżącą organizacje i zarządzanie magazynem i logistyką. Z punktu widzenia zarządzania magazynem bardzo ważna jest także możliwość wygodnego monitorowania na ekranie danych z całego pomieszczenia. Istotne informacje zgromadzone w bazie Effect Warehouse można wizualizować za pomocą kolorów. Wyróżnianie kolorami, zapewnia łatwiejszy podgląd takich danych jak: wolne lokalizacje, stany jakościowe towarów, dokumenty w trakcie realizacji.   - Effect Warehouse to rozwiązanie kompleksowe, obejmujące oprogramowanie, usługi wdrożeniowe  i całodobową obsługę klientów. Dzięki niemu Nestle Waters Polska ma możliwość lepszej obsługi skomplikowanych procesów planowania i realizacji, a także zarządzania przestrzenią magazynową - twierdzi Piotr Chmielewski, kierownik projektu w Consafe Logistics.

 

{modal href=”/images/stories/consafe_big.jpg”}

{/modal}

Firma Consafe Logistics wdrożyła Effect Warehouse – system klasy WMS w oddziale Nestlé Waters Polska, spółce największego na świecie koncernu spożywczego, zajmującego się produkcją i dystrybucją wody Nałączowianka. Nowy system zapewnia przejrzysty i precyzyjny obraz stanów magazynowych oraz zapewnia racjonalną gospodarkę przestrzenią magazynową. Effect Warehouse wdrożono w magazynie Zakładu Produkcyjnego Nałęczów.


 

Rozwiązanie Effect Warehouse zapewnia czytelną informację o wykorzystaniu powierzchni i lokalizacji składowanych towarów. System działa na standardowej platformie MS Windows i został zintegrowany z oprogramowaniem IFS Application, systemem klasy ERP wykorzystywanym w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

 

– Z punktu widzenia Nestle kluczowe było wdrożenie systemu, który umożliwia nie tylko śledzenie jakościowe towarów w łańcuchu dostaw, ale także operacje magazynowe. To jeden z głównych argumentów uzasadniających wybór Effect Warehouse. Obsługa magazynu stała się wydajniejsza i prostsza, ponieważ pracownicy mają obecnie pełną wiedzę o lokalizacji asortymentu, konkretnym numerze serii i innych wymaganych parametrach – twierdzi Jacek Korczykowski, IS/IT Manager and Market Purchasing Coordinator w Nestlé Waters Polska S.A.


Dotychczasowa technologia nie spełniała już oczekiwań pracowników Nestle Waters. Szybki rozwój magazynu i wykorzystanie dodatkowej powierzchni wymagało kompleksowego rozwiązania, które zapewniałoby m.in. szczegółowy podział na lokalizacje magazynowe czy dokładną kontrolę nad partiami produktów na poziomie palety. Effect Warehouse przejął funkcjonalności poprzedniego systemu wdrożonego także przez Consafe Logistics, umożliwiając migrację danych do nowego rozwiązania WMS,  a tym samym zapewniając ciągłość pracy magazynu.

 

Nowe rozwiązanie umożliwia także obsługę kodów kreskowych na materiałach produkcyjnych, co ułatwi pracownikom Nestle bieżącą organizacje i zarządzanie magazynem i logistyką. Z punktu widzenia zarządzania magazynem bardzo ważna jest także możliwość wygodnego monitorowania na ekranie danych z całego pomieszczenia. Istotne informacje zgromadzone w bazie Effect Warehouse można wizualizować za pomocą kolorów. Wyróżnianie kolorami, zapewnia łatwiejszy podgląd takich danych jak: wolne lokalizacje, stany jakościowe towarów, dokumenty w trakcie realizacji.

 

– Effect Warehouse to rozwiązanie kompleksowe, obejmujące oprogramowanie, usługi wdrożeniowe  i całodobową obsługę klientów. Dzięki niemu Nestle Waters Polska ma możliwość lepszej obsługi skomplikowanych procesów planowania i realizacji, a także zarządzania przestrzenią magazynową – twierdzi Piotr Chmielewski, kierownik projektu w Consafe Logistics.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C