Continental współpracuje z Krombacherem żeby wózki nie nawarzyły piwa

C

20-10-2020

Continental od 2012 roku dostarcza opony do wózków widłowych używanych w browarze Krombacher. Teraz wdrożył w browarze systemy ContiPressureCheck i ContiConnect.

Continental od 2012 roku dostarcza opony do wózków widłowych używanych w browarze Krombacher. Teraz wdrożył w browarze systemy ContiPressureCheck i ContiConnect.

 

Dla działu logistyki browaru Krombacher tydzień pracy rozpoczyna się w niedzielny wieczór. O 23:00 pierwsze ciężarówki opuszczają małą wioskę u podnóża gór Rothaargebirge. Mijając tablicę z nazwą „Dorf des Bieres” (niem. wieś piw), jadą dalej do hurtowni, supermarketów, restauracji i barów.

Najpopularniejszy niemiecki pils swoją nazwę zawdzięcza miejscowości, z której pochodzi: Krombach. Na terenie browaru Krombacher 17 wózków widłowych ładuje produkty na ciężarówki, w szczycie sezonu do 390 000 skrzynek piwa dziennie! Z rozlewni wózki widłowe transportują palety, skrzynki i beczki przez wąskie korytarze magazynowe, aż do ramp załadunkowych dla ciężarówek.

Od 2012 roku Krombacher polega na ogumieniu firmy Continental w wózkach widłowych. Opony pneumatyczne mają decydującą przewagę nad pełnymi oponami gumowymi: pod ciągłym obciążeniem, jak w przypadku pracy w browarze Krombacher, gdzie towary są podnoszone, układane i rozwożone prawie przez całą dobę, pneumatyki nie nagrzewają się tak bardzo, jak ich odpowiedniki wykonane w 100% z gumy. Awarie spowodowane przegrzaniem opon są więc zredukowane praktycznie do zera. Jednak na terenie browaru wzrasta ryzyko „złapania gumy”, ze względu na odłamki szkła. Do niedawna w browarze Krombacher przeprowadzano ręczne kontrole opon. Każdy wózek widłowy stał w miejscu przez 15 minut tygodniowo podczas kontroli. Dla 17 wózków to łącznie 4 godziny i 15 minut tygodniowo, czyli prawie dziesięć dni produkcyjnych w ciągu całego roku!

 

Monitorowanie na bieżąco

Dzięki cyfrowym systemom monitorowania ciśnienia w oponach ContiPressureCheck i ContiConnect firma Krombacher znalazła rozwiązanie tego problemu. Systemy Continental monitorują nieustannie ciśnienie powietrza i temperaturę w ogumieniu, poprzez czujniki zintegrowane w oponach. Pozwala to na wykrywanie uszkodzeń w oponach i przestojów zanim nastąpią. Dzięki cyfrowemu rozwiązaniu wyeliminowano czasochłonne, ręczne kontrole, a wózki widłowe browaru Krombacher są stale gotowe do pracy.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C