CTL Logistics: 12 podpisanych kontraktów na przewóz węgla

C

29-04-2010

_ Na 2010 rok CTL Logistics podpisał 12 nowych kontraktów na przewóz węgla o łącznej deklarowanej masie przewozowej ponad 4 mln ton.   Dwa spośród kontraktów to wynik przedłużenia umów z 2009 r.  Większość z nich podpisano do końca 2010 roku, ale niektóre obowiązują nawet do końca 2012. Największy wolumen, który  CTL przewiezie w ramach współpracy z jednym klientem,  wyniesie łącznie ok. 1,1 mln ton.     - Tegoroczna kontraktacja była wyjątkowo trudna, jednak pozyskanie przez CTL kontraktów mimo ciężkiego rynku pokazuje, że klienci nadal doceniają pewność i jakość naszych usług.  W 2010 roku koncentrujemy się na przewozach transgranicznych i intermodalnych, mimo to również w przewozach masowych nie zamierzamy oddawać pola konkurentom. Ponadto cały czas trwają negocjacje i jest wielce prawdopodobne, że niebawem podpiszemy kolejne kontrakty na przewozy węgla -  mówi Artur Pielech, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu CTL Logistics.   Wśród "węglowych" klientów przewoźnika znajduje się także OKD Doprava - czeska spółka kolejowa należąca do grupy OKD, największego czeskiego producenta węgla kamiennego.  Kontrakt z największym czeskim przewoźnikiem kolejowym dotyczy realizacji przewozów paliw stałych i innych towarów pomiędzy Polską i Czechami. - Dzięki temu , że zarówno CTL oraz OKD Doprava są przewoźnikami kolejowymi współpraca w zakresie logistyki układa się bardzo dobrze z korzyścią dla klientów zarówno w Polsce, jaki i w Czechach - komentuje podpisanie kontraktu Artur Pielech.

_

Na 2010 rok CTL Logistics podpisał 12 nowych kontraktów na przewóz węgla o łącznej deklarowanej masie przewozowej ponad 4 mln ton.

 

Dwa spośród kontraktów to wynik przedłużenia umów z 2009 r.  Większość z nich podpisano do końca 2010 roku, ale niektóre obowiązują nawet do końca 2012. Największy wolumen, który  CTL przewiezie w ramach współpracy z jednym klientem,  wyniesie łącznie ok. 1,1 mln ton.  

 

– Tegoroczna kontraktacja była wyjątkowo trudna, jednak pozyskanie przez CTL kontraktów mimo ciężkiego rynku pokazuje, że klienci nadal doceniają pewność i jakość naszych usług.  W 2010 roku koncentrujemy się na przewozach transgranicznych i intermodalnych, mimo to również w przewozach masowych nie zamierzamy oddawać pola konkurentom. Ponadto cały czas trwają negocjacje i jest wielce prawdopodobne, że niebawem podpiszemy kolejne kontrakty na przewozy węgla –  mówi Artur Pielech, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu CTL Logistics.

 


Wśród “węglowych” klientów przewoźnika znajduje się także OKD Doprava – czeska spółka kolejowa należąca do grupy OKD, największego czeskiego producenta węgla kamiennego.  Kontrakt z największym czeskim przewoźnikiem kolejowym dotyczy realizacji przewozów paliw stałych i innych towarów pomiędzy Polską i Czechami. – Dzięki temu , że zarówno CTL oraz OKD Doprava są przewoźnikami kolejowymi współpraca w zakresie logistyki układa się bardzo dobrze z korzyścią dla klientów zarówno w Polsce, jaki i w Czechach – komentuje podpisanie kontraktu Artur Pielech.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C