Czterdzieste urodziny firmy FedEx

C

18-04-2013

  17 kwietnia 1973 r. firma FedEx Corp., znana wówczas jako Federal Express, rozpoczęła działalność w międzynarodowym porcie lotniczym Memphis od dostarczenia 186 przesyłek odbiorcom w 25 miastach Stanów Zjednoczonych. Od tego momentu minęło 40 lat, a firma i jej cztery spółki operacyjne dostarczają ponad dziewięć milionów przesyłek dziennie za pośrednictwem zaawansowanej technicznie sieci komunikacyjnej, która umożliwia dotarcie drogą powietrzną, lądową i morską do klientów w przeszło 220 krajach i terytoriach na całym świecie.         - Od 40 lat wszystkim pracownikom FedEx przyświeca jeden cel, którym jest wsparcie naszych klientów w łączeniu się z całym światem - powiedział Frederick W. Smith, prezes i dyrektor generalny FedEx Corp. - Dziś ponad 300.000 członków zespołu świętuje ten wspólny sukces z przeświadczeniem, że 40 lat naszej działalności to dopiero początek.   Gerald P. Leary, prezes FedEx Express w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, subkontynentu indyjskiego i Afryki (EMEA), który 38 lat temu rozpoczął pracę w firmie jako kurier, dodał: ?FedEx szczyci się długą, prawie trzydziestoletnią historią działalności w Europie. W ciągu ostatnich 18 miesięcy otworzyliśmy ponad 70 nowych placówek w Europie i dokonaliśmy istotnych inwestycji w Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wciąż rozwijamy naszą działalność operacyjną. Wznieśmy toast za kolejne 40 lat sukcesów!?   W Polsce, gdzie FedEx Express działa od 1989 roku, firma przejęła Polską firmę kurierską Opek Sp. z o.o. w 2012 r. i od tamtego czasu jeszcze bardziej rozszerzyła swoje usługi.  Obecnie FedEx obejmuje różne, lecz uzupełniające się firmy, które w sumie oferują pełną gamę rozwiązań logistycznych i biznesowych, dostosowanych do aktualnych potrzeb globalnego i lokalnego handlu.      Od samego początku firma FedEx wyróżniała się na tle konkurencji dzięki nowatorskiemu podejściu do transportu opartemu na klastrach koncentrycznych (hub and spoke) oraz doskonałej integracji z nowoczesnymi systemami informatycznymi, które razem stworzyły fundament pod zaawansowaną sieć zdolną do globalnego transportu milionów przesyłek.   W dniu 18 grudnia 2012 r., najbardziej pracowitym dniu od założenia firmy przed 40 laty, FedEx dostarczył 19,8 miliona przesyłek. Szacuje się, że od 1973 r. firma dostarczyła ich ponad 31 miliardów.  

 

PROMOCJA

PROMOCJA

fedex4017 kwietnia 1973 r. firma FedEx Corp., znana wówczas jako Federal Express, rozpoczęła działalność w międzynarodowym porcie lotniczym Memphis od dostarczenia 186 przesyłek odbiorcom w 25 miastach Stanów Zjednoczonych. Od tego momentu minęło 40 lat, a firma i jej cztery spółki operacyjne dostarczają ponad dziewięć milionów przesyłek dziennie za pośrednictwem zaawansowanej technicznie sieci komunikacyjnej, która umożliwia dotarcie drogą powietrzną, lądową i morską do klientów w przeszło 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

 

 

 

 

– Od 40 lat wszystkim pracownikom FedEx przyświeca jeden cel, którym jest wsparcie naszych klientów w łączeniu się z całym światem – powiedział Frederick W. Smith, prezes i dyrektor generalny FedEx Corp. – Dziś ponad 300.000 członków zespołu świętuje ten wspólny sukces z przeświadczeniem, że 40 lat naszej działalności to dopiero początek.

 

Gerald P. Leary, prezes FedEx Express w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, subkontynentu indyjskiego i Afryki (EMEA), który 38 lat temu rozpoczął pracę w firmie jako kurier, dodał: ?FedEx szczyci się długą, prawie trzydziestoletnią historią działalności w Europie. W ciągu ostatnich 18 miesięcy otworzyliśmy ponad 70 nowych placówek w Europie i dokonaliśmy istotnych inwestycji w Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wciąż rozwijamy naszą działalność operacyjną. Wznieśmy toast za kolejne 40 lat sukcesów!?

 

W Polsce, gdzie FedEx Express działa od 1989 roku, firma przejęła Polską firmę kurierską Opek Sp. z o.o. w 2012 r. i od tamtego czasu jeszcze bardziej rozszerzyła swoje usługi.  Obecnie FedEx obejmuje różne, lecz uzupełniające się firmy, które w sumie oferują pełną gamę rozwiązań logistycznych i biznesowych, dostosowanych do aktualnych potrzeb globalnego i lokalnego handlu. 

 

 

Od samego początku firma FedEx wyróżniała się na tle konkurencji dzięki nowatorskiemu podejściu do transportu opartemu na klastrach koncentrycznych (hub and spoke) oraz doskonałej integracji z nowoczesnymi systemami informatycznymi, które razem stworzyły fundament pod zaawansowaną sieć zdolną do globalnego transportu milionów przesyłek.

 

W dniu 18 grudnia 2012 r., najbardziej pracowitym dniu od założenia firmy przed 40 laty, FedEx dostarczył 19,8 miliona przesyłek. Szacuje się, że od 1973 r. firma dostarczyła ich ponad 31 miliardów.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C