Dachser funduje stypendium oraz przyjmuje nowych stażystów

C

24-09-2012

  Firma Dachser funduje 3-letnie stypendium na studiach licencjackich o kierunku Transport i Logistyka w Berlińskiej Szkole Ekonomii i Prawa już po raz 3. Studia nie są standardowe - prowadzone są w systemie dualnym - 3 miesiące nauki, 3 miesiące praktyk w jednym z oddziałów Dachser. Nauka odbywa się w języku angielskim i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Po ich zakończeniu firma Dachser umożliwia absolwentowi zatrudnienie w jednym z oddziałów w Polsce.     - Jako przedstawiciele działającego globalnie operatora logistycznego, staramy się wspierać młodych ludzi zainteresowanych nauką logistyki - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. -Zawód logistyka ma bardzo międzynarodowy charakter, dlatego zaproponowaliśmy staż oraz praktykę poza granicami Polski. Zależy nam, aby nasi stypendyści zdobyli nie tylko jak najlepsze wykształcenie, ale także mogli praktycznie rozwijać swoje umiejętności językowe - podkreśla prezes Lichocik. O stypendia w Berlińskiej Szkole Ekonomii i Prawa mogą ubiegać się finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, którzy biegle posługują się językiem angielskim oraz są gotowi do podjęcia praktyk w jednym z oddziałów operatora. Nabór do kolejnej edycji rozpocznie się w kwietniu 2013 roku.   Dachser w połowie września zakończył również rekrutację wśród zainteresowanych dwuletnim stażem w firmie. W najbliższym roku staże odbędą się w oddziałach w Strykowie, Gądkach, Sosnowcu, Warszawie oraz Wrocławiu. Na ten autorski program stażowy operatora składa się odbycie praktyk w różnych działach firmy, np.: w magazynie logistycznym, cross-dockingu, dyspozycji, itd. Jednocześnie stażyści uzupełniają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej ILIAS, obejmującej takie obszary jak m.in.: podstawy wiedzy o logistyce, gałęzie transportu, transport towarowy, geografia transportu Polski, planowanie trasy oraz podstawy prawa. - Do tej pory w programie stażowym Dachser wzięło udział 7 młodych ludzi. W tym roku zrekrutowaliśmy 6 kolejnych. Program kontynuujemy, ponieważ zarówno opiekunowie, jak i sami stażyści, są bardzo zadowoleni z jego efektów - mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalna w Dachser.

 

dach1Firma Dachser funduje 3-letnie stypendium na studiach licencjackich o kierunku Transport i Logistyka w Berlińskiej Szkole Ekonomii i Prawa już po raz 3. Studia nie są standardowe – prowadzone są w systemie dualnym – 3 miesiące nauki, 3 miesiące praktyk w jednym z oddziałów Dachser. Nauka odbywa się w języku angielskim i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Po ich zakończeniu firma Dachser umożliwia absolwentowi zatrudnienie w jednym z oddziałów w Polsce.

 

 


– Jako przedstawiciele działającego globalnie operatora logistycznego, staramy się wspierać młodych ludzi zainteresowanych nauką logistyki – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. –Zawód logistyka ma bardzo międzynarodowy charakter, dlatego zaproponowaliśmy staż oraz praktykę poza granicami Polski. Zależy nam, aby nasi stypendyści zdobyli nie tylko jak najlepsze wykształcenie, ale także mogli praktycznie rozwijać swoje umiejętności językowe – podkreśla prezes Lichocik.


O stypendia w Berlińskiej Szkole Ekonomii i Prawa mogą ubiegać się finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, którzy biegle posługują się językiem angielskim oraz są gotowi do podjęcia praktyk w jednym z oddziałów operatora. Nabór do kolejnej edycji rozpocznie się w kwietniu 2013 roku.

 

Dachser w połowie września zakończył również rekrutację wśród zainteresowanych dwuletnim stażem w firmie. W najbliższym roku staże odbędą się w oddziałach w Strykowie, Gądkach, Sosnowcu, Warszawie oraz Wrocławiu. Na ten autorski program stażowy operatora składa się odbycie praktyk w różnych działach firmy, np.: w magazynie logistycznym, cross-dockingu, dyspozycji, itd. Jednocześnie stażyści uzupełniają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej ILIAS, obejmującej takie obszary jak m.in.: podstawy wiedzy o logistyce, gałęzie transportu, transport towarowy, geografia transportu Polski, planowanie trasy oraz podstawy prawa.


– Do tej pory w programie stażowym Dachser wzięło udział 7 młodych ludzi. W tym roku zrekrutowaliśmy 6 kolejnych. Program kontynuujemy, ponieważ zarówno opiekunowie, jak i sami stażyści, są bardzo zadowoleni z jego efektów – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalna w Dachser.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C