Dachser inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

C

09-06-2020


Operator usług logistycznych Dachser inwestuje w swój oddział w Norymberdze, rozbudowując o ponad 5,2 tys. mkw. terminale przeładunkowe. Oprócz tego firma powiększa biuro o 1,2 tys. mkw. i parking dla ciężarówek oraz pojazdów służbowych. Dachser zainwestował w projekt 22,5 mln euro.

 

– W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasz oddział w Norymberdze znacząco rozwinął się w obszarach transportu towarów przemysłowych i żywności, a także magazynowania. W efekcie w pełni wykorzystaliśmy możliwości i przepustowość istniejącego obiektu – mówi Bernhard Engel, kierownik oddziału European Logistics w centrum logistycznym Dachser w Norymberdze.

Liczba bram w terminalach przeładunkowych i magazynie, które są kluczowym punktem obiektu, zostanie zwiększona ze 188 do 251. Wraz z rozbudową terminali Dachser tworzy 1,1 tys. mkw. dodatkowej powierzchni na potrzeby logistyki kontraktowej, obejmujące m.in. dopasowane do potrzeb firm usługi dodane. Oddział w Norymberdze służy np. jako centralny magazyn dla znanego klienta z branży win i napojów spirytusowych premium. Dachser zapewnia na jego potrzeby szeroki zakres usług dodatkowych jako uzupełnienie magazynowania, kompletacji i transportu.

– Dla tego klienta zajmujemy się personalizowanym pakowaniem prezentów, przygotowaniem ekspozycji i obsługą dotyczącą rozliczania akcyzy – mówi Michael Scheid, kierownik oddziału Dachser Food Logistics w Norymberdze. – Stąd realizujemy dostawy do wszystkich odbiorców w Niemczech, nie tylko sklepów, hoteli i firm kateringowych, ale także barów, klubów, linii żeglugowych i na wydarzenia.

W oddziale Dachser w Norymberdze powiększona została także strefa postojowa dla ciężarówek i utworzono parking dla samochodów podwykonawców, dzięki czemu zmieści się tu 130 pojazdów. Nowy garaż zapewnia dodatkowe 135 miejsc dla pracowników i gości.

Dachser rozpoczął działalność w parku biznesowym Nürnberg-Feucht-Wendelstein na początku 2009 roku. Centrum logistyczne ma doskonały dostęp do autostrad A3, A6, A9 i A73, co oznacza szybki dojazd do klientów oraz płynną i bezproblemową dostawę towarów do obszaru metropolitalnego Norymbergi.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C