Dachser kontynuuje programy stażowe

C

15-09-2020

Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem blisko 630 stażystów i studentów rozpoczęło pracę w firmie Dachser w Niemczech.

Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem blisko 630 stażystów i studentów rozpoczęło pracę w firmie Dachser w Niemczech.

 

 

 

Z początkiem roku szkolnego 2020 aż 600 stażystów i 25 studentów w całych Niemczech zrobiło pierwszy krok na swojej ścieżce kariery w Dachserze. W ten sposób dostawca usług logistycznych daje jasny sygnał, że pomimo trudnego czasu inwestuje w ludzi, bo to oni tworzą prężnie działającą i wydajną sieć firmy.

Szczególnie popularne wśród młodych ludzi są w tym roku staże biznesowe w branży spedycyjno-logistycznej oraz szkolenia w zawodzie magazyniera.

-Szkolenia te traktujemy jako długoterminowe zobowiązanie. Dlatego, nawet w tych trudnych czasach, inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji i wspieranie kolejnego pokolenia pracowników logistyki – mówi dyrektor generalny Dachsera Bernhard Simon. – Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem nadal zatrudniamy stażystów i studentów, ponieważ silny zespół zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników jest naszym priorytetem.

Dachser zatrudnia obecnie ok. 1800 przyszłych ekspertów ds. logistyki, którzy są w trakcie szkoleń lub kończą studia. Jako globalny gracz i firma rodzinna przygotowuje następne pokolenie do pracy w międzynarodowej logistyce i oferuje im perspektywę kariery w przyszłościowej branży odpornej na kryzysy.

 

Zaangażowanie w szkolenie kierowców zawodowych

Wzrasta zaangażowanie Dachsera w szkolenie i kształcenie zawodowych kierowców – aż 99 przyszłych kierowców, w tym 18 kobiet rozpoczęło obecnie szkolenia w firmie. Ponadto już 47 kierowców, w tym 5 kobiet, ukończyło tego lata analogiczne kursy, a 19 kierowców zawodowych zakończyło kwalifikację częściową (TQ1) w komercyjnym transporcie towarowym.

Dachser tradycyjnie przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń, dzieląc się swoją wiedzą i wspierając adeptów.

– Szkolenie kolejnego pokolenia wartościowych i zmotywowanych pracowników, a następnie ich długoterminowe zatrudnianie, jest częścią naszej kultury korporacyjnej – zapewnia Bernhard Simon.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C