Dachser Polska w Gdańsku

C

01-12-2020

Bardzo dobra kondycja portów bałtyckich napędza rozwój trójmiejskiego rynku logistycznego i magazynowego. Zajmuje on siódmą pozycję w Polsce i cały czas rośnie, a wraz z nim rozwija się usługa logistyki kontraktowej – jedna ze specjalności Dachsera Polska.

Bardzo dobra kondycja portów bałtyckich napędza rozwój trójmiejskiego rynku logistycznego i magazynowego. Zajmuje on siódmą pozycję w Polsce i cały czas rośnie, a wraz z nim rozwija się usługa logistyki kontraktowej – jedna ze specjalności Dachsera Polska.

 

 

Dachser ma magazyn w okolicach Gdańska, w sąsiedztwie autostrady A1, około 30 km od portu i 20 minut drogi od tutejszego międzynarodowego lotniska. Łączy usługi magazynowania z transportem drogowym, morskim i lotniczym, co wraz z atrakcyjną lokalizacją stwarza doskonałą perspektywę eksportową dla klientów Dachsera.

 

Przeładunki rosną

Przeładunki portów trójmiejskich rosną z roku na rok, a Gdański po I półroczu br. awansował do pierwszej dwudziestki największych portów w Europie i utrzymał czwarte miejsce wśród portów bałtyckich. Napędza to rozwój i atrakcyjność rynku magazynowego i zwiększa zapotrzebowanie na logistykę kontraktową. Dachser Polska regularnie poszerza działalność, dysponując obecnie ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 29 tys. m kw. magazynów obsługujących logistykę kontraktową. Jeden z obiektów znajduje się 30 km od Portu Gdańskiego, oferując magazynowanie z szeregiem usług dodatkowych i niezbędne doświadczenie, które łączy z globalną siecią transportu.

 

Jednolite standardy

Logistyka kontraktowa w Dachserze to inteligentne i kompleksowe połączenie usług dla różnych jednostek biznesowych. Wydajne magazynowanie połączone jest z transportem drogowym obsługiwanym przez Dachser European Logistics oraz morskim i powietrznym – Dachser Air&Sea Logistics. Ponadto na logistykę kontraktową składa się indywidualne doradztwo oraz szereg usług dodatkowych dopasowanych do klienta, jak kompletacja, etykietowanie, wstępny montaż czy budowanie setów.

Kompleksowość oraz wcześniejsze poznanie działania klienta pozwalają na implementację rozwiązań dopasowanych do potrzeb dużych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, optymalizując ich bilans logistyczny. Ponadto firmy wybierając pełną ofertę logistyki kontraktowej, korzystają z systemów transportowych w pełni zsynchronizowanych z Mikado, unikalnym systemem zarządzania magazynem (WMS) Dachsera.

 

Dlaczego logistyka kontraktowa?

Dachser specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla firm eksportujących z takich sektorów i branż jak DIY czy motoryzacja oraz magazynujących produkty o wysokiej wartości. Oferta przedsiębiorstwa to rozwiązanie optymalizujące wiele procesów, w tym rekrutacji personelu, czy wynajęcia własnego magazynu, a także zmniejszające koszty. Jak mówi Andrzej Waszczuk, manadżer logistyki kontraktowej w Dachserze:

– Logistyka kontraktowa w Dachserze to postawienie na doświadczenie płynące z setek zleceń oraz sprawdzone systemy, które pozwalają śledzić przesyłki na każdym etapie. To także możliwość zaplanowania całego łańcucha dostaw z jedną firmą.

Ponadto Dachser stawia na elastyczność oferując klientom tylko niezbędną ilość miejsc paletowych, jaką potrzebują w danym momencie. To pozwala zoptymalizować koszty klienta oraz lepiej wykorzystać przestrzeń obiektu. System umożliwia sprawną obsługę kilku partnerów w ramach jednego budynku.

 

Dla eksportu

Dachser w Gdańsku dzięki doskonałej lokalizacji jest atrakcyjnym partnerem dla eksporterów, szukających usług magazynowych w regionie trójmiasta. Magazyn firmy położony w sąsiedztwie autostrady A1 umożliwia sprawny transport drogowy w stronę południowej granicy i zapewnia połączenia z ważnymi ośrodkami centralnej i zachodniej Europy jak Berlin, Bruksela czy Paryż. Bliskość międzynarodowego lotniska oraz portu w Gdańsku odkrywają potencjał nie tylko dla transportu europejskiego, ale globalnego.

Logistyka kontraktowa Dachsera jest doceniana przez ekspertów logistyki. W 2020 roku w głosowaniu czytelników magazynu branżowego „Logistik Heute” i członków niemieckiego stowarzyszenia logistycznego (BVL) Dachser zajął drugie miejsce wśród marek logistycznych w Niemczech w kategorii „logistyka kontraktowa”.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C